Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » 24 лютого 2020 року Президент підписав один із законів, яким запроваджується податкова реформа-2020 (законопроект №1209-1)
Ініціативи законотворців

24 лютого 2020 року Президент підписав один із законів, яким запроваджується податкова реформа-2020 (законопроект №1209-1)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

24 лютого 2020 року Президент підписав Закон України від 16.01.2020 р. №465-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” (він же законопроект №1209-1). Така інформація зазначена у карточці законопроекту на сайті ВРУ.

Це один із законів, яким запроваджується податкова реформа – 2020.

Поки що остаточний текст закону відсутній. Про його появу та офіційну публікацію повідомимо додатково.

За текстом проекту, цим документом внесено зміни до 12-ти законодавчих актів. Зокрема, до:

1. Закону про ЄСВ в частині:

  • приведення у відповідність до чинного законодавства назв центральних органів виконавчої влади, що здійснюють адміністрування ЄСВ,
  • уточнення порядку направлення вимоги про сплату недоїмки з ЄСВ,
  • внесення змін до розміру штрафних санкцій за порушення вимог, передбачених Законом;

2. Закону  «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо уточнення формули розрахунку питомої ваги вартості реалізованих сільськогосподарських товарів, при досягненні якої у сільськогосподарського товаровиробника виникає право на отримання бюджетної дотації;

3. Закону  «Про судовий збір» стосовно встановлення максимальної величини ставки судового збору за поданням до адміністративного суду апеляційної або касаційної скарги на рішення суду.

Крім того, внесено зміни до ще 63 законодавчих актів України, якими передбачається узгодити питання розподілу повноважень між органами податкової та органами митної служби та якими чітко визначено, що контролюючий орган – це орган, який визначений Податковим кодексом.

Також Законом чіткіше визначено механізм адміністрування і механізм оскарження рішень щодо донарахування з ЄСВ.

Порівняльну таблицю до другого читання від 15.01.2020 року до законопроекту №1209-1 можна переглянути тут.

Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування (крім деяких норм).

Зверніть увагу! Законопроект №1210 ще досі очікує підпису Президента

11 лютого законопроект №1210  відправлено на підпис Президенту. Протягом 15-ти днів після отримання закону (тобто до 26.02)  В. Зеленський має або підписати його, або повернути зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до ВРУ для повторного розгляду (ветувати). Про підписання та офіційне опублікування закону повідомимо в окремій новині.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X