Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » “А жить то все лучше! Все веселее!” – урядовий проект пенсійної реформи
Ініціативи законотворців

“А жить то все лучше! Все веселее!” – урядовий проект пенсійної реформи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Уряду 17 травня 2017 року представив основні положення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій», що пропонує Уряд у рамках пенсійної системи, яка має запрацювати після ухвалення українським Парламентом з 1 жовтня 2017 року.

Глава уряду похвалився досягненнями та напрацюваннями з даного питання, а також озвучив ініціативи на майбутнє:

  1. підвищенням мінімальної заробітної плати,
  2. введенням доплати до трудового стажу для тих пенсіонерів, кому його не вистачає, а на пенсію вийти кортить,
  3. відміну з 01 січня 2018 року право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших, «яким було вигідніше вийти на пенсію через низьку заробітну плату». У цьому контексті Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд минулого року збільшив заробітні плати для вчителів та лікарів та продовжить таке підвищення. «Український вчитель, український лікар має отримувати достойну заробітну плату»
  4. запровадження нової формули нарахування пенсій за єдиним підходом для «старих» і «нових» пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн (раніше – в залежності від року призначенні пенсії від 1197,91 грн до 3764,40 грн), тобто показник, за яким розраховуються пенсії, буде підвищено майже утричі. У результаті підвищення пенсій у разі здійснення осучаснення зарплати до 3 764,40 грн більше 5 млн українських пенсіонерів з 1 жовтня2017 року після ухвалення цього законопроекту Парламентом отримають підвищення пенсій від до 200 грн і більше 1 тис. грн щомісячно, з них близько 4 млн українських пенсіонерів – отримають від 300 грн і більше 1 тис. грн підвищення щомісячно, підкреслив Прем’єр-міністр. (Натомість є в Україні пенсіонери, котрі зараз отримують пенсію на рівні 1100.00 грн, так ось ним підвищення в найближчому житті не погрожує. Таких людей зовсім не багато – 4,5 тис.)
  5.  підвищення Урядом мінімальної заробітної плати в країні внески до Пенсійного фонду сягнули 295 680 грн  і перевищили видатки – 269 352 грн.
  6. скасування особливих умов виходу на пенсію, крім військовослужбовців
  7. Уряд передбачає у законопроекті автоматичну норму щодо щорічної індексації (перерахунку) пенсій для захисту від інфляції: із урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% росту середньомісячних зарплат за три роки та на 50% індексу споживчих цін

за матеріалами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

6 + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Не вся та прибыль, которая попала в кошелек или на счет

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: