Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Адміністрацію Президента просять не втручатись у СЕА ПДВ
Новини законодавства

Адміністрацію Президента просять не втручатись у СЕА ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

19 квітня 2017 року ДФСУ на вимогу Адміністрації Президента України (надалі – АПУ) надала доступ працівникам АПУ до системи повного циклу адміністрування ПДВ:

 • реєстру заяв на відшкодування ПДВ,
 • єдиного реєстру податкових накладних,
 • системи електронного адміністрування ПДВ.

Відповідно АПУ отримала у своє розпорядження інформацію про банківські рахунки платників податків, податкові накладні, деталі транзакцій, інформацію, що може становити комерційну таємницю, та персональні дані платників, які згідно законодавства ДФС не має права передавати третім особам.

«Вимога АПУ – безпідставна та суперечить конституційному принципу розподілу влади у парламентсько-президентській республіці», — йдеться у повідомленні на сайті «Реанімаційний пакет реформ».

Якщо метою отримання доступу є «забезпечення прозорої системи моніторингу та аналізу» системи електронного адміністрування ПДВ, як задекларовано у відповідному листі АП до керівництва ДФС, для цього цілком достатньо доступу до публічного реєстру відшкодування ПДВ, який на сьогодні є відкритим.

Якщо ж АПУ зацікавлена у доступі до даних про адміністрування ПДВ (що є ширшим поняттям, ніж доступ до даних реєстру), має місце пряме порушення ч. 2 ст. 19 Конституції України. Згідно з якою органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. АПУ не має повноважень у галузі моніторингу та аналізу адміністрування ПДВа отже згідно конституційного принципу обмеження дискреційних повноважень органів державної влади (дозволено лише те, що передбачено законом) не може виконувати відповідні функції.

Єдиний реєстр автоматичного відшкодування ПДВ запрацював 1 квітня цього року і мав стати потужним засобом детінізації економіки України. Завдяки публічності реєстру зацікавлені органи державної влади, громадськість, бізнес та ЗМІ отримали дієві інструменти аналізу та виявлення можливих зловживань у сфері відшкодування ПДВ. Проте, вже за два тижні з моменту його введення в дію, система електронного адміністрування ПДВ опинилася під серйозною загрозою її незалежному  функціонуванню з боку АПУ.  У результаті не передбаченого законом втручання АПУ у роботу системи електронного адміністрування ПДВ наявним на сьогодні є ризик витоку конфіденційної інформації платників податків, а отже загроза національній безпеці.

Експерти групи Податкова та бюджетна реформа Реанімаційного Пакету Реформ наголошують: законних підстав для надання особливого доступу АПУ до реєстру та інших складових системи електронного адміністрування ПДВ немає. Саме тому громадськість закликає Адміністрацію Президента утриматись від втручання у роботу системи адміністрування ПДВ, а Міністерство фінансів – гарантувати незалежність та безпеку її функціонування.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

10 − 7 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

 • 24
  3 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод
 • 24
  3 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #настроение
 • 24
  1 неделя ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: