Консультації

Аграріям спростили реєстрацію податкових накладних

За повідомленням Міністерства фінансів, вступив в дію наказ № 776 від 18.09.17, який має спростити окремим платникам податків, що є власниками або орендарями землі, процес реєстрації податкових накладних.

Раніше в Міністерстві вже повідомляли про розробку проекту наказу, який мав звільнити платників податків, що є власниками понад 0,01 га землі або орендарями земельних ділянок, від моніторингу можливих ризиків під час реєстрації документів.

В деяких випадках система автоматизованого моніторингу буде опрацьовувати технологічні карти платників податків, які належать до АПК, без втручання ДФС. Зокрема, це стосуватиметься отримувачів дотацій з бюджету та платників податку, які станом на 31.12.16 знаходилися на спеціальному режимі оподаткування ПДВ.

За новими принципами розглядатимуться документи підприємств – власників або орендарів ділянок землі площею не менше 200 га, які з 01.01.2017 не змінювали засновника та керівника. Тобто, технологічні карти будуть враховуватися автоматично за умови, що підприємство було платником ПДВ за спецрежимом до 2017 року або зараз знаходиться в реєстрі одержувачів бюджетних дотацій, обробляє мінімум 200 га землі і за останній рік не змінювало власника або директора. В інших випадках передбачений п’ятиденний термін для розгляду комісією інформації ДФС.

При цьому ДФС має право відмовити у реєстрації у випадку наявності ризиків фіктивності. За даними ДФС, кількість тимчасово заблокованих накладних зменшилася з 1,1% станом на початок липня до 0,5% станом на 01.09.17, або на 201 тис шт.

Наказом №776  ДФС зобов’яжуть автоматично реєструвати податкові накладні сільськогосподарських підприємств. Таким чином, аграрні підприємства зможуть відновити повноцінну роботу і торгівлю виробленою продукцією. Про це повідомила партнер аудиторської компанії Crowe Horwath AC Ukraine, голова податкового комітету Громадської ради при Мінекономрозвитку Ольга Богданова.

«Цей наказ вирішує проблему з блокуванням податкових накладних. Він дає можливість всім сільгосппідприємствам подати так звану технологічну карту заздалегідь, не чекаючи, коли податкова накладна або коригування будуть заблоковані», — сказала Ольга Богданова.

Експерт також повідомила, що для автоматичної реєстрації накладної необхідно разом з техкартою подати також інформацію, яка підтверджує, що платник відноситься до реального сектору економіки.

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago