Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус – Уряд
Ініціативи законотворців

Антикризові заходи для підтримки бізнесу через коронавірус – Уряд

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Про це в коментарі розповів глава цього комітету Данило Гетманцев, відповідаючи на запитання журналіста. Оскільки 13 березня він розмістив на своїй сторінці у фейсбуці допис із пропозицією до бізнесу та експертів висловлювати свої пропозиції, ми вирішили дізнатися, що вдалося вже зробити, адже з такими законодавчими змінами затягувати не можна.

“Звернувшись до експертного середовищя та вивчивши досвід зарубіжних країн, ми розробили два законопроєкти про допомогу бізнесу, – пояснив він. – Вони ще не в остаточній редакції, проте ми вже маємо якесь своє бачення. Ми закінчуємо роботу і вони будуть розглянуті на позачерговому засіданні ВР”.

Основні нововведення, які підготовлено на цей момент:

– Звільнення від будь-якої відповідальності за порушення податкового законодавства протягом двох місяців. Але, можливо, цей термін буде продовжено.

Звільнення від сплати ЄСВ всіх самозайнятих осіб терміном на два місяці.

– Заборона на проведення перевірок до 1 липня 2020 року (крім камеральних).

Декларації фізособам-підприємцям пропонують дозволити подавати до 1 липня 2020 року.

– Звільнення від сплати земельного податку, якщо земля перебуває під об’єктами, які використовуються у підприємницькій діяльності до 31 травня 2020 року.

– Звільнення від податку за нерухомість до 31 травня 2020 року (тільки в частині комерційної нерухомості). Тобто, якщо, наприклад, у людини магазин, який він змушений закрити на період карантину, він не буде платити податки на землю і нерухомість.

Набуття чинності гучних законів про застосування касових апаратів і програмних РРО для малого бізнесу відкладається на три місяці.

Виплати за вимушений простій співробітникам підприємств звільняються від податку на доходи фізосіб. Йдеться про те, що якщо підприємство зупиняється на період карантину і люди не працюють, то за законом роботодавець все одно має платити цей податок. Тому депутати пропонують його скасувати, поки є такі надзвичайні обставини.

За словами Данила Гетманцева, є ще заходи, які не стосуються податків, і вони обговорюються спільно з парламентським комітетом з питань економічного розвитку. “Я запропонував комерційну плату щодо орендної нерухомості і обладнання нараховувати без урахування прибутку орендодавця, – розповів народний депутат. – Якщо є витрати на утримання, на амортизацію – вони покриваються. Але якщо є прибуток, він не має бути сплачений за цей період. Друга пропозиція – ми визнаємо ситуацію, пов’язану з коронавірусом, форс-мажором і звільняємо всіх від цивільно-правової відповідальності (від сплати штрафів, пені тощо)”.

ЦензорНет

9 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X