Головна » Бухгалтеру » Консультації » Атестація робітників – це додаткове благо, тож сплатіть ПДФО! Позиція ДФСУ
Консультації

Атестація робітників – це додаткове благо, тож сплатіть ПДФО! Позиція ДФСУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до ст. 1 Закону України від 12 січня 2012 року № 4312-VI “Про професійний розвиток працівників” (далі – Закон № 4312) атестація працівників – це процедура оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня.

Фінансування професійного розвитку працівників здійснюється роботодавцем за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел (ст. 15 Закону № 4312).

Вартість атестації працівників, яка проводиться за рахунок юридичної особи (роботодавця) з метою оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Тобто, роботодавець робить додаткове благо робітнику оцінюючи його професійний рівень. А отже повинен згідно Порядоку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку включити його до Форми 1-ДФ.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, дохід, отриманий платником податків як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни відображається під ознакою доходу “126”.

За поясненням ДФСУ в № 674/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

60 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X