Головна » Бухгалтеру » Консультації » Атестація робітників — це додаткове благо, тож сплатіть ПДФО! Позиція ДФСУ
Консультації

Атестація робітників — це додаткове благо, тож сплатіть ПДФО! Позиція ДФСУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до ст. 1 Закону України від 12 січня 2012 року № 4312-VI «Про професійний розвиток працівників» (далі – Закон № 4312) атестація працівників – це процедура оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, проведення оцінки їх професійного рівня.

Фінансування професійного розвитку працівників здійснюється роботодавцем за рахунок власних коштів та інших не заборонених законодавством джерел (ст. 15 Закону № 4312).

Вартість атестації працівників, яка проводиться за рахунок юридичної особи (роботодавця) з метою оцінки професійного рівня працівників кваліфікаційним вимогам і посадовим обов’язкам, включається до їх загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

Тобто, роботодавець робить додаткове благо робітнику оцінюючи його професійний рівень. А отже повинен згідно Порядоку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку включити його до Форми 1-ДФ.

Згідно з Довідником ознак доходів, наведеного у додатку до Порядку, дохід, отриманий платником податків як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни відображається під ознакою доходу «126».

За поясненням ДФСУ в № 674/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

семь + 14 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

— Принцип О’Брайена

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: