Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Консультації » Безоплатне розповсюдження продукції в рекламних цілях: що з ПДВ?
Консультації

Безоплатне розповсюдження продукції в рекламних цілях: що з ПДВ?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:2 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

ДФС у листі від 19.04.2016 р. №8819/6/99-99-19-03-02-15 роз'яснила, що операції з безоплатного розповсюдження платником товарів рекламного призначення з метою реклами власних виробів є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Водночас відповідно до п. 188.1 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижчою за ціну придбання таких товарів/послуг.

 

Так, якщо база оподаткування визначається виходячи із ціни придбання товарів/послуг і перевищує суму постачання таких товарів/послуг, визначену виходячи з їх договірної вартості, тобто ціна придбання перевищує фактичну ціну (договірну вартість) постачання, постачальник (продавець) складає дві податкові накладні:

  • одну - на суму, розраховану виходячи з фактичної ціни постачання,
  • іншу - на суму, розраховану виходячи з перевищення ціни придбання над фактичною ціною.

У податковій накладній, яка складена на суму такого перевищення, робиться позначка "15 - Складена на суму перевищення ціни придбання товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання". Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в ЄРПН. При цьому у рядках такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Водночас платник податку при придбанні товарів рекламного призначення для подальшого їх розповсюдження з метою реклами власних виробів включає суми ПДВ, сплачені (нараховані) при їх придбанні, до складу податкового кредиту за наявності складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Читати по темі:  Власні кошти, внесені ФОП на розрахунковий рахунок, не включаться до її доходу
Мітки

Наша розсилка

Події

Випадкова цитата

Если бухгалтер нарушает правила, его штрафуют. Если нет, то облагают налогом

Безоплатне розповсюдження продукції в рекламних цілях: що з ПДВ?

Час читання: 2 min
0

Поділитися з другом