Головна » Бухгалтеру » Консультації » Будівництво об’єкту: що амортизуємо та як відображаємо
Консультації

Будівництво об’єкту: що амортизуємо та як відображаємо

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У разі, якщо на підприємстві технікою, яка знаходиться на балансі, будується будівля для  подальшого використання в господарській діяльності, то вона не амортизується, оскільки ще не введена в експлуатацію.

При цьому, амортизація будівничої техніки, сума якої у формуванні фінансового результату участі не бере, враховується при визначенні різниць, коригуючих фінансовий результат.

Так, витрати на амортизацію основних засобів обліковуються відповідно до положень ст.138 Податкового кодексу України, незалежно від включення такої амортизації до складу витрат за правилами бухгалтерського обліку (зокрема, коли вона включена до вартості об’єкту незавершеного будівництва).

Керуючись п. 138.1 та п.138.2 Податкового кодексу, фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму амортизації основних засобів, нарахованої в бухобліку, та зменшується на суму амортизації таких основних засобів, розрахованої відповідно до п. 138.3 Кодексу. Тобто, при визначенні різниць враховується  вся сума  нарахованої у звітному періоді амортизації основних засобів без виділення тільки тієї її частини, яка вплинула на фінансовий результат звітного періоду у складі витрат . 

          Нагадуємо, що інформація по всіх об’єктах основних засобів, які підлягають амортизації в податковому обліку, відображаються в додатку АМ до декларації з податку на прибуток (за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів від 20.10.15 №897). Тому, сума податкової амортизації техніки, що працює на будівництві складу, потрапляє до підсумкового рядку  1.2.1 додатку АМ, а звідти — до рядку 1.2.1 додатку РІ до декларації. При цьому, в рядку 1.1.1 додатку РІ має відображатись бухгалтерський показник амортизації таких основних засобів.

Підсумкова позитивна різниця (рядок 03 додатку РІ) відображається у рядку 03 декларації та збільшує фінансовий результат за звітний період та відповідно, збільшує об’єкт оподаткування податком на прибуток (рядок 04 декларації).

Читати по темі:  Чи може жінка, що виховує дитину, народжену в цивільному шлюбі і в свідоцтві про народження якої вказаний батько, отримати соціальну відпустку?

Якщо суми амортизації основних засобів за даними бухгалтерського та податкового обліку є рівними, то підсумкова різниця дорівнює нулю. В такому випадку платнику теж необхідно  заповнити відповідні рядки додатку РІ до декларації, в якому показники рядків 1.1.1 та 1.2.1 будуть однаковими.  

ДПС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

19 + 1 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Random Quote

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

— Уинстон Черчилль

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: