Головна » Бухгалтеру » Консультації » Бухгалтер підприємства у ролі касира
Консультації

Бухгалтер підприємства у ролі касира

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Доволі часто на бухгалтера покладають обов’язки касира. Однак, чи може бухгалтер водночас із основною роботою виконувати ще й обов’язки касира?

Так, це можливо, але за належного оформлення.

     Питання щодо організації готівкових розрахунків, у т.ч. обов’язків касира, урегульовано Постановою Правління НБУ від 15.12.04 № 637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі Положення № 637). Касир, відповідно до законодавства України, несе повну матеріальну відповідальність за збереження всіх прийнятих ним цінностей.        Відповідно до п. 4.8 Положення № 637, обов’язки касира може виконувати інша особа.        Підприємства, штатним розписом яких не передбачено посади касира, виконання його обов’язків можуть покладати відповідно до письмового розпорядження керівника на бухгалтера чи іншого працівника, з яким укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

   Отже, законодавством не визначено прямої заборони працівнику підприємства суміщати посади бухгалтера й касира. Але при цьому з таким працівником обов’язково укладається договір про повну матеріальну відповідальність.

  Відповідно до ст. 135і КЗпП, письмові договори про повну матеріальну відповідальність можуть бути укладені з працівниками (що досягли вісімнадцятирічного віку), які займають посади чи виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням під час виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт визначено в Переліку № 447, який діє на території України відповідно до Постанови Верховної Ради України № 1545.

   При тому, що Перелік № 447 не містить посади бухгалтера, у розділі І (абз. 2) зазначено, що договір про повну матеріальну відповідальність може укладатися із касирами, а також іншими працівниками, які виконують обов’язки касирів (див.лист Мінсоцполітики від 29.04.2013 р. № 61/06/186-13, додаток 7).        Тобто на підставі п. 4.8 Положення № 637 договір про повну матеріальну відповідальність може бути укладено з бухгалтером (головним бухгалтером), якщо він виконує обов’язки касира (постійно або тимчасово), на підставі письмового наказу (розпорядження) керівника. Саме такого висновку дійшло Мінсоцполітики у своєму листі від 15.10.2007 № 250/06/186-07 (додаток 8).

   Отже, можна зробити висновок: для того аби бухгалтер міг виконувати обов’язки касира, у разі якщо посада касира не передбачена штатним розкладомпідприємства, це слід оформити документально в такий спосіб:        – видати письмове розпорядження про покладання обов’язків касира на бухгалтера;

 – унести зміни до посадової інструкції бухгалтера, доповнивши її обов’язками касира;

  – укласти з бухгалтером договір про повну матеріальну відповідальність як касиром щодо приймання, зберігання та видачі готівки й цінностей;

  – розглянути питання про зміну окладу бухгалтера у зв’язку з покладанням на нього обов’язків касира чи встановлення доплати.

По материалам: Миколаївська обласна рада професійних спілок

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

18 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Когда долго не убирают урожай, он гниет. Но если все время откладывать дела, их становится только больше

— Пауло Коэльо

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: