Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Черговий сюрприз для платників ПДВ! Затверджено нову форму ПН та зміни до декларації з ПДВ
Ініціативи законотворців

Черговий сюрприз для платників ПДВ! Затверджено нову форму ПН та зміни до декларації з ПДВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінфін затвердив Наказ від 17.05.2023 №256 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 29.06.2023 р. за №1105/40161) щодо змін до деяких своїх нормативно-правових актів, які стосуються адміністрування ПДВ.

Зокрема, зміни внесено до Порядку складання ПН та РК та Порядку заповнення декларації з ПДВ. 

Зміни у формі ПН

Самі форми ПН та РК залишаються незмінними, крім примітки до ПН. Через цю дрібну новацію ДПС оновить формати для складання ПН.

Зокрема, змінено примітку щодо серії та номера паспорта.

Тепер вона виглядає так: серію (за наявності) та номер паспорта зазначають громадяни України, до паспортів яких внесена відмітка, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта, та серія (за наявності) та номер паспорта (для громадян України, до паспортів яких внесена відмітка, що свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

Що змінилося у Порядку складання ПН?

Порядок заповнення податкової накладної також доповнено положеннями, відповідно до яких:

  • у разі здійснення операцій з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою або ставкою 14%, складається окрема податкова накладна, в якій у рядку «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причин» робиться позначка «X» та зазначається тип причини 22. У графі «Отримувач (покупець)» такої податкової накладної зазначаються найменування (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності)) нерезидента та через кому – країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється;
  • у податковій накладній, яка складається за операціями з вивезення товарів за межі митної території України, зазначаються одиниці виміру товарів, які застосовуються при оформленні митної декларації на такі товари.

Зміни до декларації з ПДВ

До Порядку заповнення та подання декларації також внесли зміни. 

Зокрема, оновлено зміст рядка 20.2.1 щодо суми бюджетного відшкодування з ПДВ. У ньому тепер згадується не тільки про перерахування сум відшкодування на рахунок платника у банку, але й у небанківському надавачу платіжних послуг. Відповідні зміни внесено й до уточнюючого розрахунку з ПДВ.

Також  правки внесено до додатків 2, 4, 5 та 7 до декларації з ПДВ. 

Коли почнуть діяти зміни?

Наказ  набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування. Станом на 5 липня його ще не опубліковано в офіційних джерелах.

Звісно, за нормами п. 46.6 ПКУ оновлену форму декларації потрібно подавати за результатами наступного місяця після офіційного опублікування Наказу. Тож, якщо його опублікують у липні, то звітувати за новою формою слід буде за підсумками серпні у вересні. 

Але що думає про це ДПС, поки невідомо (іноді податківці «рекомендують» застосовування нових форм раніше, ніж це передбачено ПКУ).

Детальний аналіз всіх змін ми наведемо в окремій аналітиці.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка