Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи має право підприємець – платник єдиного податку здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?
Консультації

Чи має право підприємець – платник єдиного податку здійснювати види діяльності, які не зазначені в його облікових даних?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Відповідно до пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу України фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо він відповідає вимогам, встановленим главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

До вимог, яким повинен відповідати платник єдиного податку, є: розмір доходу, кількість найманих працівників і види діяльності. При цьому Податковим кодексом встановлено вимоги, за порушення яких платник єдиного податку змушений перейти на загальну систему оподаткування. Серед них, зокрема, здійснення діяльності, яка не дає права перебувати на спрощеній системі або яка не зазначена у реєстрі платників єдиного податку.  

Пунктом 298.2.5 статті 298 Податкового кодексу передбачено, що у разі здійснення підприємцем видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку, такий платник зобов’язаний перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності. Для цього платнику необхідно не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу подати до контролюючого органу заяву про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.

Крім цього, відповідно до пункту 293.4 статті 293 Податкового кодексу, підприємцю необхідно сплатити єдиний податок за ставкою у розмірі 15 відсотків від доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку.

У разі якщо платник добровільно не перейде зі спрощеної системи на загальну, то відповідно до п.п. 299.10 та 299.11 Податкового кодексу його реєстрація платником єдиного податку буде анульована.

Платникам слід знати, для того, щоб уникнути переходу на загальну систему оподаткування, спрощенцям, які планують здійснювати види діяльності, не  зазначені у реєстрі платників єдиного податку, необхідно попередньо внести новий вид діяльності до Єдиного Державного реєстру.

Читати по темі:  Звірка даних щодо нарахованого земельного податку

Крім цього, необхідно звернутись до ДПІ за місцем реєстрації із заявою для внесення змін щодо видів діяльності до Реєстру платників єдиного податку. Спрощенці І та ІІ груп таку заяву повинні подати не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулись зміни (п.298.5 ПКУ), платники єдиного податку ІІІ групи подають таку заяву разом з податковою декларацією за податковий (звітний період), у якому відбулись такі зміни (п.298.6 ПКУ). 

ДПІ


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X