Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи можливо відкликати раніше подану заяву про звільнення за угодою сторін
Консультації

Чи можливо відкликати раніше подану заяву про звільнення за угодою сторін

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Звільнення за угодою сторін не є одноосібним рішенням працівника, вона передбачає домовленість між працівником та роботодавцем про час та умови звільнення. Ініціатором звільнення може бути як працівник, так і роботодавець.

У Кодексі законів про працю України відсутня пряма норма, яка б регулювала питання відкликання працівником заяви про звільнення за угодою сторін.

Для цього потрібна взаємна згода обох сторін – як працівника так і роботодавця на відкликання заяви. Але у пункті 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9 роз’яснено, що за наявності домовленості між працівником і роботодавцем про припинення трудового договору за п. 1 ч.1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (за угодою сторін) договір припиняється в строк, визначений сторонами. Анулювання такої домовленості може мати місце лише за взаємної згоди про це роботодавця та працівника.

Якщо не буде згоди роботодавця на відкликання заяви працівника, про попереднє звільнення за угодою сторін, то власник або уповноважений ним орган має право звільнити працівника за п.1 ч.1 ст. 36 Кодексу законів про працю України, так як при поданні заяви на звільнення між працівником та роботодавцем була досягнення відповідна угода про звільнення.

 

Управління праці

1 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X