Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи підлягає оподаткуванню ПДФО страхова виплата?
Консультації

Чи підлягає оподаткуванню ПДФО страхова виплата?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Пунктом 162.1 ст. 162 ПКУ платниками податку на доходи фізичних осіб, зокрема, є:

  1. фізична особа – резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  2. фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні.

Згідно з пп. «а» пп. 165.1.27 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включається сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником ПДФО за договором страхування від страховика-резидента, іншого ніж довгострокове страхування життя (у тому числі страхування довічних пенсій) та недержавне пенсійне забезпечення під час страхування життя або здоров’я платника ПДФО у разі:

– дожиття застрахованої особи до дати чи події, передбаченої договором страхування життя, чи досягнення віку, передбаченого таким договором;

– викупна сума в частині, що не перевищує суму внесених страхових платежів за договором страхування життя, іншого, ніж довгострокове страхування життя;

– в разі страхового випадку – факт заподіяння шкоди застрахованій особі повинен бути належним чином підтверджений. Якщо застрахована особа помирає, сума страхової виплати, яка належить вигодонабувачам або спадкоємцям, оподатковується за правилами та ставками, встановленими для оподаткування спадщини (вигодонабувач прирівнюється до спадкоємця).

Тобто, якщо договір страхування життя, інший ніж довгостроковий, то сума страхової виплати, страхового відшкодування або викупна сума, отримана платником ПДФО за таким договором страхування від страховика-резидента не оподатковується ПДФО.

згідно пояснення ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X