Головна » Бухгалтеру » Консультації » Черновик
Консультації

Чи потрібно платнику ПДВ подавати до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» у разі, якщо відбулось перейменування назв вулиць, міст, селищ, зміна поштових індексів тощо?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Порядок перереєстрації платників ПДВ встановлений п. 183.15 ст. 183 ПКУ, а відповідно до зазначеного пункту перереєстрація платника ПДВ проводиться:

  1. у разі перетворення юридичної особи – платника ПДВ
  2. зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ
  3. встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ. 

     Для заначених вище трьох пунктів перереєстрації, платник ПДВ подає відповідно до п. 183.7 ст. 183 ПКУ заяву в електронній формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації.
     Перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з цього Єдиного державного реєстру.
     Будь-яких інших підстав для проведення перереєстрації платника ПДВ немає. 
     Норму ПКУ щодо проведення перереєстрації у зв’язку із зміною даних про платника ПДВ, які стосуються місцезнаходження (місця проживання) платника ПДВ, виключено згідно із Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві». 
     Таким чином, якщо відбулося перейменування назв вулиць, міст, селищ, зміна поштових індексів, перереєстрація платника ПДВ не здійснюється та реєстраційна заява за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» до контролюючого органу не подається.

Читати по темі:  Українці повинні заплатити податки за свої квартири і будинки

ЗІР 101.02


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2020

X