Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи вносяться зміни до облікових даних установи в разі перейменування назви міста або вулиці?
Консультації

Чи вносяться зміни до облікових даних установи в разі перейменування назви міста або вулиці?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відповідно до п. 66.1 ст. 66  ПКУ підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

  1. інформація органів державної реєстрації;
  2. документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР), та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів (п. 66.5 ст. 66 ПКУ).

Згідно зі ст. 9 Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» в ЄДР містяться дані, зокрема, місцезнаходження юридичної особи та місцезнаходження фізичної особи-підприємця (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою-підприємцем).

Так, п. 9.2 розд. IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09 грудня 2011 року № 1588 (далі – Порядок № 1588), визначено, що у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком № 1588, крім змін, які вносяться до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік. Додаткові реєстраційні заяви за формами № 1-ОПП (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів), № 5-ОПП (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність) подаються з позначкою «Зміни» або заява про реєстрацію постійного представництва нерезидента в Україні як платника податку на прибуток за формою № 1-РПП – з позначкою «Перереєстрація, зміни».

Читати по темі:  Особливості заповнення графи ПН/РК «Сума податку на додану вартість»

Враховуючи вищевикладене, у разі перейменування назви міста, вулиці тощо, платники податків, відомості про яких:

включаються до ЄДР, повідомляють про зміну зазначених даних до ЄДР та не подають заяви за формою № 1-ОПП та формою № 5-ОПП до контролюючих органів за місцезнаходженням/місцем проживання;

не включаються до ЄДР, повинні подати заяву за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП з інформацією про такі зміни до контролюючого органу за місцезнаходженням/місцем проживання.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2021

X