Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Чому не вигідно обмежувати кількість посилок з-за кордону
Ініціативи законотворців

Чому не вигідно обмежувати кількість посилок з-за кордону

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Весь минулий тиждень інтернет рянсів оголошеннями про зниження порогу оподаткування вартості посилок до 22 євро. Ініціати в у законотворців багато, на всі реагувати – не вистачить рук для набору текстів, але ця ініціатива цікава для розгляду лише хоча б тим, що її абсурдність вже досягла апогею. Причиною цьому є, зокрема, те, що ініціативу про обмеження трьох посилок з-за кордону почали вважати не дієвим.

Із 1 січня 2019-го мали діяти обмеження – не більше 3 посилок протягом місяця сумарною вартістю до 450 євро. Четверту та всі наступні посилки планували обкласти ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом.

Разом із тим з 1 січня 2018-го діють нові правила ввезення товарів у ручному або супроводжуваному багажі сумою до 150 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг для тих, хто був відсутній в Україні більше доби та в’їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 год. При більш частому в’їзді без податків можна ввезти товари на суму лише до 50 євро.

В Україні немає технічної можливості реалізувати постанову про обмеження кількості посилок з-за закордону до 3 штук. Не працює монополія на міжнародні перевезення. Тобто відслідковувати точну кількість посилок, які отримують українці, не можливо, розповів гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський.

“Якщо 2 посилки зайшли через Укрпошту, ще 2 через іншого поштового оператора, то яку посилку вважати четвертою? Крім того, на сьогодні не подолано контрабанду на обмеження вартості посилок до 150 євро. Тому про 22 євро говорити зарано”, – наголошує гендиректор Укрпошти.

За його словами, коли у Білорусі до 22 євро обмежили вартість неоподатковуваних посилок, надходження до бюджету зменшилися. Таким чином, сьогодні одне із найприбутковіших відділень Укрпошти в Луцьку. Білоруси туди замовляють свої посилки.

“Якщо введуть обмеження, доведеться у шість разів більше перевіряти посилок. У стільки ж зросте кількість працівників Укрпошти та митниці. Персоналу знадобляться комп’ютери та відповідна техніка. Державі доведеться залучати додаткові кошти на це і платити заробітні плати новим працівникам”, – підсумував Ігор Смілянський.

Уряд скасував постанову про оподаткування посилок з-за кордону. За нею податком не планували обкладати три посилки вартістю 450 євро протягом місяця. Четверту та всі наступні посилки планували обкласти ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом. Водночас, поріг оподаткування запросто може бути зниженим до 22 євро. 

Наразі у фейсбуці та на різних інтернет ресурсах “гуляють” електронні петиції, до речі зреєстровані не одна і не дві, а ми нарахували аж 4!, котрі закликають законодавців одуматися і не приймати такі зміни.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект