Книги

Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»

Книга «Справжня вартість капіталу» написана фінансистами-практиками, співробітниками PriceWaterHouseCoopers і для фінансистів-практиків, які аналізують інвестиційну привабливість нових напрямків бізнесу, доцільність злиття чи поглинання, займаються оцінкою вартості бізнесу із врахуванням величезної кількості його характеристик і майбутніх можливостей розвитку. 

Назва: Справжня вартість капіталу. Практичний посібник з прийняття фінансових рішень

Оригінальна назва: The Real Cost of Capital: A Business Field Guide to Better Financial Decisions 

Автори: Тім Огіер, Джон Рагман, Люсінда Спайсер

Видавництво: Баланс Бізнес Букс

Рік: 2007 

Надзвичайно вдало обрано структуру подання матеріалу та його обсяг. Запропоновано практичні алгоритми проведення розрахунків показників, що у великій мірі впливають на вартість бізнесу і його інвестиційну привабливість.

Кожен розділ починається із обговорення важливості фінансової концепції, розглядається еволюція поглядів запропонованого підходу, а також її актуальність на сьогодні з врахуванням високої турбулентності бізнес-середовища. Далі аналізуються дані з різних інформаційних та біржових джерел, які можуть бути використані для вимірювання чи калібрування показників, які є вхідними параметрами до формул з оцінки таких фінансових показників, як безризикова процентна ставка, премія за ризик, бета акції та бета активу, альфа інвестиційного портфеля, галузевий та країнний дисконт тощо.

Автори зазначають межі використання різних методологій для оцінки вартості інвестиційних проектів. Не менш корисною є й інформація про важливість їх коригування у різних країнах, галузях та обмеженнях для ведення бізнесу. Значна роль в оцінках вартості відводиться різним поправкам і корекціям відомих формул інвестиційного менеджменту, врахуванні вбудованих у проект додаткових менеджерських можливостей у ході їх реалізації, важливості характеристик інвесторів, які планують здійснювати відповідні інвестиції.

Книга написана живою сленговою мовою. Це відображає сучасний мовний стиль фінансистів. Автори не входять у теоретичні дискусії, аналізуючи академічні статті з заданої інвестиційної тематики. Читання книги нагадує аналіз цікавої шахової партії, коли інтрига тримається до самого кінця. Автори, аналізуючи кращі світові фінансові практики, не є категоричними у своїх висновках, а залишають простір для міркувань своїм читачам.

Запропонований методологічний арсенал інструментів вражає широтою підходів і примушує нас налаштуватись на інвестиційний аналіз та оцінку вартості бізнесу як на цікаву захопливу гру з бізнес-середовищем, ринком, зі стейкхолдерами та фінансовими аналітиками, що стоять по різні боки «барикад».

Кому буде корисною ця книга? Не лише фінансовим директорам та інвестиційним аналітикам компаній чи інвестиційних фондів, але й власникам і керівникам компаній, щоб постійно тримати у фокусі найважливіші показники бізнесу, що впливають на його капіталізацію.

Share
Опубліковано
Buhgalter
Мітки: фінанси

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago