Головна » Для відпочинку » Книги » Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»
Книги

Чому варто прочитати книгу «Справжня вартість капіталу: Практичний посібник з прийняття фінансових рішень»

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Книга «Справжня вартість капіталу» написана фінансистами-практиками, співробітниками PriceWaterHouseCoopers і для фінансистів-практиків, які аналізують інвестиційну привабливість нових напрямків бізнесу, доцільність злиття чи поглинання, займаються оцінкою вартості бізнесу із врахуванням величезної кількості його характеристик і майбутніх можливостей розвитку. 

Назва: Справжня вартість капіталу. Практичний посібник з прийняття фінансових рішень

Оригінальна назва: The Real Cost of Capital: A Business Field Guide to Better Financial Decisions 

Автори: Тім Огіер, Джон Рагман, Люсінда Спайсер

Видавництво: Баланс Бізнес Букс

Рік: 2007 

Надзвичайно вдало обрано структуру подання матеріалу та його обсяг. Запропоновано практичні алгоритми проведення розрахунків показників, що у великій мірі впливають на вартість бізнесу і його інвестиційну привабливість.

Кожен розділ починається із обговорення важливості фінансової концепції, розглядається еволюція поглядів запропонованого підходу, а також її актуальність на сьогодні з врахуванням високої турбулентності бізнес-середовища. Далі аналізуються дані з різних інформаційних та біржових джерел, які можуть бути використані для вимірювання чи калібрування показників, які є вхідними параметрами до формул з оцінки таких фінансових показників, як безризикова процентна ставка, премія за ризик, бета акції та бета активу, альфа інвестиційного портфеля, галузевий та країнний дисконт тощо.

Автори зазначають межі використання різних методологій для оцінки вартості інвестиційних проектів. Не менш корисною є й інформація про важливість їх коригування у різних країнах, галузях та обмеженнях для ведення бізнесу. Значна роль в оцінках вартості відводиться різним поправкам і корекціям відомих формул інвестиційного менеджменту, врахуванні вбудованих у проект додаткових менеджерських можливостей у ході їх реалізації, важливості характеристик інвесторів, які планують здійснювати відповідні інвестиції.

Книга написана живою сленговою мовою. Це відображає сучасний мовний стиль фінансистів. Автори не входять у теоретичні дискусії, аналізуючи академічні статті з заданої інвестиційної тематики. Читання книги нагадує аналіз цікавої шахової партії, коли інтрига тримається до самого кінця. Автори, аналізуючи кращі світові фінансові практики, не є категоричними у своїх висновках, а залишають простір для міркувань своїм читачам.

Запропонований методологічний арсенал інструментів вражає широтою підходів і примушує нас налаштуватись на інвестиційний аналіз та оцінку вартості бізнесу як на цікаву захопливу гру з бізнес-середовищем, ринком, зі стейкхолдерами та фінансовими аналітиками, що стоять по різні боки «барикад».

Кому буде корисною ця книга? Не лише фінансовим директорам та інвестиційним аналітикам компаній чи інвестиційних фондів, але й власникам і керівникам компаній, щоб постійно тримати у фокусі найважливіші показники бізнесу, що впливають на його капіталізацію.

25 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X