Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи має роботодавець в оголошеннях про працевлаштування зазначати розмір заробітної плати?
Консультації

Чи має роботодавець в оголошеннях про працевлаштування зазначати розмір заробітної плати?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

За статтею 11 Закону України «Про зайнятість населення» в оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати:

  1. обмеження щодо віку кандидатів,
  2. пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися тільки особами певної статі,
  3. висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей,
  4. а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.

Обмеження щодо змісту оголошень (реклами) про вакансії (приймання на роботу) і відповідальність за порушення встановленого порядку їхнього поширення встановлюється Законом України «Про рекламу».

Статтею 24-1 цього Закону передбачено, що забороняється в рекламі про вакансії (приймання на роботу)

  1. зазначати вік кандидатів,
  2. пропонувати роботу лише жінкам або чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі,
  3. висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі, представникам певної раси, кольору шкіри (крім випадків, визначених законодавством та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися тільки особами певної статі),
  4. щодо політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших об’єднаннях громадян, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Текст реклами про діяльність суб’єкта господарювання, що надає послуги з посередництва у працевлаштуванні в Україні, має містити примітку, що одержувати від громадян, яким надано послуги з пошуку роботи та сприяння у працевлаштуванні, інші пов’язані з цим послуги, гонорари, комісійні або інші винагороди забороняється.

У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Вимоги щодо обов’язкового зазначення в оголошеннях про працевлаштування розміру заробітної плати чинним законодавством не передбачено.

Натомість відповідно до ст. 29 КЗпП України до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний:

Роз’яснити працівникові його права та обов’язки і поінформувати під підпис про умови праці, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до чинного законодавства і колективного договору;

Ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором;

Визначити працівникові робоче місце, забезпечити його потрібними для роботи засобами;

Проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Відповідно до Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мінюсту України від 18.06.2015 №1000/5, у розпорядчих документах з кадрових питань(особового складу) у разі призначення працівника зазначаються повна дата (число, місяць, рік) фактичного виходу працівника на роботу, розміри його посадового окладу відповідно до штатного розпису, надбавок та доплат. Із розпорядчим документом з кадрових питань (особового складу) обов’язково ознайомлюють названих у ньому осіб, які на першому примірнику документа чи на спеціальному бланку проставляють свої підписи із зазначенням дати ознайомлення.

Управління Держпраці

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

13 − три =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Ничто никогда не строится в срок и в пределах сметы

— Принцип О’Брайена

Ми в Instagram

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: