Головна » Бухгалтеру » Консультації » Чи нараховувати лікарняні у разі хвороби під час неоплачуваної відпустки?
Консультації

Чи нараховувати лікарняні у разі хвороби під час неоплачуваної відпустки?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Чи оплачуються дні тимчасової непрацездатності за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати?

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров’я регулюються Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон № 1105).

Умови оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, застрахованій особі (далі — дні тимчасової непрацездатності) за рахунок коштів роботодавця визначаються «Порядком оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів роботодавця, затвердженого постановою КМУ від 26.06.2015 р. № 440 (далі — Порядок).

Пунктом 4 Порядку визначено, що дні тимчасової непрацездатності не оплачуються з підстав, передбачених статтею 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 23 Закону № 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням не надається.

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X