Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Декретні відпустки чоловікам? Невже таке можливе вже незабаром?
Ініціативи законотворців Це цікаво

Декретні відпустки чоловікам? Невже таке можливе вже незабаром?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Крок у боротьбі за рівноправ’я і проти гендерних стереотипів: в Україні урівнюють права жінок та чоловіків на декретну відпустку. В українському законодавстві і раніше була прописана можливість для батька взяти відпустку для догляду за немовлям. Однак її могли надати тільки за наявності довідки з місця роботи матері про те, що вона почала працювати до закінчення декрету, і допомогу їй більше не платять. 

Кодексу законів про працю та Закон України «Про відпустки» доповнено новим видом відпустки – відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця.
 
 
Фахівець зауважила, що згідно із Законом, така відпустка надаватиметься одній із перелічених осіб:
– чоловіку, дружина якого народила дитину;
– батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
– бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).
 
Зазначена відпустка при народжені дитини надається лише одній з осіб, вказаній вище.

Крім того, Законом визначено відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька).
 
Відпустка при народженні дитини надається власником або уповноваженим ним органом, на підставі письмової заяви особи, а тривалість надання такої відпустки визначається працівником, у заяві про її надання. Подати таку заяву бажаючі можуть протягом трьох місяців після народження дитини. А вже після подання заяви потрібно протягом 30 днів надати підтверджуючі документи, котрі надають право на отримання такого виду відпустки: свідоцтво про народження дитини.
 
Наголошено, що особа, яка отримала відпустку при народженні дитини, зобов’язана надати власнику або уповноваженому ним органу копії документу, необхідного для державної реєстрації народження дитини, або свідоцтва про народження дитини протягом 30 календарних днів з дня виходу у таку відпустку.
 


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Новий голова НБУ: чітке визначення строків призначення

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X