Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Депутати хотять відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
Новини законодавства

Депутати хотять відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

9 лютого 2017 року у Верховній Раді зареєстровано декілька законопроєктів, щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та відновлення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

А саме: законопроект №5709-1 “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні”. Автором цього проекту є нардеп Р. Сольвар (“Блок Петра Порошенка”).

Автор пропонує:

1) Викласти в новій редакції статтю 12 Закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, згідно з якою допомога при народженні дитини повинна нараховуватися та виплачуватися у розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виплати допомоги при народженні дитини.

Виплату допомоги при народженні пропонують здійснювати:

  • одноразово – у сумі, що дорівнює 5 мінімальним заробітним платам;
  • наступних 36 місяців – щомісячно у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.

2) Доповнити Закон “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” розділом IV “Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку” .

Таку допомогу пропонується виплачувати  щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день  досягнення  дитиною  вказаного  віку  включно.

Серед іншого також запропоновано матерям або особам, які фактично доглядають за дитиною віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома, що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання  з  відривом  від  виробництва,  допомогу  по  догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначати(виплачувати) в повному розмірі.

А також   законопроект  партії “Відродження”- №6063 “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям”.

Проект Закону передбачає ряд комплексних змін, які стосуватимуться 19 норм 7 законодавчих актів. Зокрема, передбачно:

1) запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов’язку утримувати дитину на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

2) гарантію збереження права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тим жінкам, які виявили бажання працювати на умовах неповного робочого часу або вдома;

3) відновлення раніше скасованої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. При цьому, планується запровадити значно спрощені умови призначення цієї допомоги, а також запроваджується мінімальний (гарантований) розмір вказаної допомоги на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Запровадження такого розміру поширюється також на допомоги на дітей одиноким матерям.

Окрім того, передбачено запровадження норми, за якою допомога при народженні дитини надається у сумі:

  • кратній 50 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину;
  • кратній 70 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину;
  • кратній 100 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину.

При цьому, виплата допомоги здійснюватиметься одноразово протягом 15 календарних днів після надходження звернення за її призначенням у порядку, встановленому Кабміном.

Також передбачається механізм, за яким особи, які на момент набрання чинності цим Законом допомогу при народженні дитини не отримали у повному обсязі, або якщо виплата такої допомоги була розтермінована, мають право отримати одноразово належний залишок допомоги, виплата якого здійснюється протягом 10 календарних днів після надходження відповідного звернення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

4) скасування норми, якою визначається, що максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

Окрім того, передбачається перегляд обсягів збільшення розміру державної соціальної допомоги:

  • на кожну дитину віком до 13 років на 500 (замість – 250) гривень,
  • на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 900 (замість 500) гривень.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X