Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДЕРЖПРАЦЯ ІДЕ В НАРОД! Поки що із роз’ясненнями а з 01.02.2020року із перевірками.
Консультації

ДЕРЖПРАЦЯ ІДЕ В НАРОД! Поки що із роз’ясненнями а з 01.02.2020року із перевірками.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 Новина стосовно масових візитів Держпраці з перевірками щодо неоформлених по всій Україні (в першу чергу на ринках, торгових центрах) наробила галасу серед підприємців. 

Почала і ДФС розсилати інформаційні листи стосовно оформлення працівників:

ШАНОВНІ КЕРІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ ТА РОБОТОДАВЦІ!

За дорученням Прем’єр-міністра України від 22.01.2020 № 2313/0/1-20 Головне управління ДПС у м. Києві спільно з Головним управлінням Держпраці в Київській області звертає Вашу увагу на недопущення порушення вимог законодавства про працю, а саме про необхідність легалізації найманої праці та заробітної плати.

Особливо хочемо наголосити на недопущенні заборгованості по виплаті заробітної плати, використанню праці неоформлених працівників та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Конституція України проголосила найвищою соціальною цінністю людину, її права та свободи, а визнання, дотримання і захист прав і свобод людини і громадянина – обов’язком держави. Гарантування прав та свобод людини, зокрема трудових, у правовій державі забезпечується за трьома основними напрямами:

  • Законодавчим закріпленням наданих або визнаних державою прав і свобод людини;
  • Встановлення механізму реалізації даних прав і свобод;
  • Правовим забезпеченням охорони прав і свобод людини у випадках їх порушення.

Легалізація найманої праці – гарантована соціальна захищеність!

Сплата податків і зборів з заробітної плати – це індивідуальний посильний внесок в добробут держави!

Повідомляємо, що нелегальна праця:

  • Знижує доходи місцевих бюджетів, бюджетів Пенсійного фонду та фондів соціального страхування;
  • Знижує рівень державного забезпечення;
  • Спотворює бізнес-конкуренцію;
  • Зменшує інвестиційну привабливість країни.

У зв’язку з цим, попереджаємо, що порушення вимог законодавства про працю тягне за собою відповідальність, передбаченою законодавством (кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та фінансову).

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі застосовуються штрафні санкції у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати 14 169,00 грн.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці до юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, застосовується штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, що станом на 01 січня 2020 року складає 47 230,00грн.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску – 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника, а це 141 690,00 грн.

Як наступає Держпраця а горло підприємницькій пісні…

Згідно офіційної інформації до 31.01.2020р. візити інспекторів повинні носити виключно роз’яснювальний характер про необхідність оформлювати трудові відносини та про негативні наслідки недотримання цих вимог.
Звернути увагу потрібно ось на що:

  • наявність неоформленных працівників – їх бути не повинно! (штраф 47 230,00грн!)
  • збір інформації про неоформлених працівників (задушевні бесіди з інспекторами)
  • наявність правильно оформлених документів на працевлаштованих працівників. 

Як діяти

  1.  спокійно та уважно вислухати інспекторів, з’ясувати чого прийшли (поговорити чи проінспектувати)
  2.  не соромитись питати все, що незрозуміло чи зрозуміло не в повному обсязі.
  3.  просити посвідчення у інспекторів
  4. мати на робочому місці всі належним чином оформлені документи на працівників! але….
  5.  Маєте повне право анічогісінько не показувати стосовно трудових відносин із своїми працівниками – прийшли пояснювати, то говоріть, а покажете все коли буде перевірка.
  6.  інформований – значить озброєний! Відтепер ви спокійно та із розсудливістю можете бути впевнені, що не такий страшний інспектор держпраці, як його малюють. Але все “підчистити” необхідно!

А про те, яким чином готуватись, які документи повинні бути у інспекторів Держпраці (в т.ч. чи повинно бути направлення), про підстави недопуску, чи надавати пояснення та копії документів візитерам та інше читайте тут

Які права інспекторів праці при проведенні інспекційного відвідування ?

Що перевіряє державна служба з питань праці?

Перевірки органами Держпраці: що потрібно знати суб’єкту господарювання для недопущення порушення своїх прав

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю №1132 від 04.12.2019р


Поділіться з друзями - підтримайте проект