Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ДФС: “Тільки КОНТРОЛЬ – інше не дієве!” Результати Проекту по дотриманню платниками податкового законодавства
Держоргани інформують

ДФС: “Тільки КОНТРОЛЬ – інше не дієве!” Результати Проекту по дотриманню платниками податкового законодавства

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Для підвищення рівня добровільного дотримання платниками законодавства України щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб ДФС реалізовано Проект, розроблений спільно з експертом Департаменту з бюджетних питань Міжнародного валютного фонду Брюсом Квіґлі.

Проект проводився на базі головних управлінь ДФС у Вінницькій та Дніпропетровській областях протягом ІІ кварталу 2017 року, під час якого було визначено найбільш ефективну форму взаємодії органів ДФС з платниками та підвищення суспільної довіри до фіскальної служби.

Так, у рамках реалізації Проекту було визначено чотири цільові групи платників (загалом 400 платників):

  1. І цільова група (100 платників), платники якої були відібрані та включені до планів-графіків проведення документальних планових перевірок платників податків на ІІ квартал 2017 року;
  2. ІІ цільова група (100 платників), платникам якої були направлені листи з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;
  3. ІІІ цільова група (100 платників) – платникам були надані усні консультації з метою роз’яснення наслідків недотримання законодавства України про ЄСВ і ПДФО;
  4. ІV цільова група (100 платників) – контрольна, відносно якої жодні заходи не вживалися.

Для аналізу результатів Проекту використовувалися показники:

  • фонду оплати праці,
  • кількості найманих працівників,
  • обсягів реалізації товарів (робіт, послуг),
  • середньої заробітної плати,
  • а також темпів росту фонду оплати праці, кількості працівників, обсягів реалізації товарів (робіт, послуг) та питомої ваги фонду оплати праці в обсязі реалізації товарів (робіт, послуг).

За підсумками Проекту проведено аналіз динаміки зазначених показників у ІІІ кварталі 2017 році у порівнянні з аналогічними показниками до початку реалізації Проекту.

Так, результати засвідчили, що більш дієвими заходами дотримання платниками законодавства України про ЄСВ і ПДФО є проведення контрольно-перевірочної роботи та направлення листів платникам з метою роз’яснення наслідків недотримання цього законодавства. 

Під час проекту, зокрема, були апробовані методи ризикоорієнтованого відбору об’єктів контролю та форми взаємодії органів ДФС з платниками, які позитивно вплинули на їх поведінку та сприяли підвищенню рівня дотримання платниками законодавства України про ЄСВ та ПДФО.

Отримані позитивні результати будуть використані у подальшій роботі ДФС.

За повідомленням ДФС

От ніколи ми собі не дозволяли коментувати повідомлення ДФС. А тут, ну просто неможливо стриматись! Заздалегідь просимо вибачення у наших читачів за, можливо, подекуди суб’єктивно різкі висловлювання.

А ніхто  і не сумнівався, що саме основна функція ДФС – контроль – покаже себе найдієвішою. Тому, що крім цього, вони нічого і не вміють. Інші методи наші фіскали не опанували, і не опанують ніколи, через свою лінь і “недоцільність”. Їх створювали задля контролю, вчать саме цьому у їх ВНЗ, сценарій напрацьований десятиліттями. Це система, котра існує за своїми внутрішніми законами. Більше, це вигідно, насамперед, владі, тримати цербера, а не кмітливого стража дотримання справедливості і честі…Ну а тепер, коли вже навіть зовнішній партнер, як “відрапортовано”, особисто упевнився, що ніякі методи на українських платників, крім контролю, не дієві, то чого всім платникам очікувати?  – Перевірок! Тепер вони почастішають?… Питання відкрите. Чекаємо на нові повідомлення.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X