Головна » Бухгалтеру » Консультації » Дії платника у разі порушення контрагентом термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН
Консультації

Дії платника у разі порушення контрагентом термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Податківці роз’яснили що робити платнику податку на додану вартість, якщо продавець товарів/послуг зареєстрував з порушенням термінів або взагалі не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні і таким чином унеможливив формування податкового кредиту з ПДВ по операції.

Документом, який посвідчує право на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту, вважається податкова накладна, складена платником за такими операціями та зареєстрована в ЄРПН, зобов’язання за якою включені до податкової декларації відповідного звітного періоду. Тож при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою. Це передбачено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

У разі порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою(додаток 8 до податкової декларації з ПДВ) на такого продавця. Таке право зберігається за покупцем протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або порушено граничні терміни реєстрації в ЄРПН. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв’язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Також відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПКУ суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних / розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації,відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні / розрахунки коригування в ЄРПН, але не пізніше:

  • ніж через 365 календарних днів з дати складення податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних;
  • для платників податку, що застосовують касовий метод, — ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з банківського рахунка платника податку.
Читати по темі:  Мінфін роз’яснив особливості застосування первинних документів

Додані до заяви копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку платник — скаржник надає в паперовому вигляді до державної податкової інспекції за місцем обліку.

 

Надходження такої заяви із скаргою є підставою для проведення державною податковою інспекцією документальної позапланової перевірки продавця для з’ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов’язань з податку за відповідною операцією.

Перевірка проводиться протягом 15 календарних днів з дня надходження заяви із скаргою платника — покупця товарів/послуг. Дана норма діє з 1 січня 2016 року.

Щодо відповідальностіособи, що зареєструвала з порушенням термінів або взагалі не зареєструвала в ЄРПН податкові накладні. Відповідно до ст. 1201ПКУ у разі порушення термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН до платника податку застосовуються штрафні санкції, що можуть сягати до 50% від суми ПДВ у таких податкових накладних, в залежності від кількості протермінованих днів.

Крім того податківці наголошують на обов’язковості подання платником, контрагент якого порушив терміни реєстрації податкових накладних в ЄРПН заяви зі скаргою на факт несвоєчасної реєстрації або не реєстрації податкових накладних та копій первинних документів, що підтверджують факт отримання (сплати) таких послуг до податкової декларації з ПДВ. Якщо платник, який у зв’язку з порушенням продавцем товарів/послуг термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН має проблеми із формуванням податкового кредиту, не скористається правом подати заяву зі скаргою протягом визначеного граничного періоду у 365 днів,ДФС не матиме підстави для проведення документальної позапланової перевірки по з’ясуванню достовірності та повноти нарахування зобов’язань з ПДВ за відповідною операцією.

(за матеріалами ГУ ДФС у Черкаській області)

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Непрерывная учеба — минимальное требование для достижения успеха в любой области

Дії платника у разі порушення контрагентом термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН

Час читання: 6 min
0

Поділитися з другом