Головна » Бухгалтеру » Консультації » Для списання штрафів та пені необхідно сплатити основну суму податкового боргу до 10 червня 2021 року
Консультації

Для списання штрафів та пені необхідно сплатити основну суму податкового боргу до 10 червня 2021 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Платникам пропонують  скористатись механізмом списання штрафів та пені за умови сплати основної суми боргу до 10 червня 2021 року.

Можливість прощення платникам податків штрафів та пені, що мають застосовуватися при виникненні податкового боргу передбачено підрозділом 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Для того, щоб скористатися цією законодавчою нормою платнику податків найперше необхідно подати до контролюючого органу заяву та сплатити до 10.06.2020 року грошовими коштами основну суму податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням), що виник на 1 листопада 2020 року.

Також серед вимог – це не допускати нових боргів з поточних податкових зобов’язань.

За умови виконання платником податків перелічених умов, штрафні санкцій та пеня списуються.

Штрафні санкції довідково розраховані у зв’язку зі сплатою податкового боргу за грошовими зобов’язаннями, що виник станом на 01.11.2020 підлягають зменшенню та не підлягають застосуванню. Скасуванню також підлягає пеня, автоматично нарахована у зв’язку зі сплатою податкового боргу за грошовими зобов’язаннями, що виник станом на 01.11.2020 року.

Зазначена норма не розповсюджується на:

  1. великих платників податків;
  2. осіб, на яких поширюються судові процедури банкрутства;
  3. осіб, відносно яких наявні судові рішення щодо розстрочення (відстрочення) стягнення податкового боргу; банків, які ліквідуються;
  4. осіб, які мають податковий борг з митних платежів;
  5. осіб, які мають заборгованість зі сплати санкцій за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пені.

 

ДПС

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X