Головна » Бухгалтеру » Консультації » До уваги ФОП І групи: тільки вам послаблення на період карантинних обмежень!
Консультації

До уваги ФОП І групи: тільки вам послаблення на період карантинних обмежень!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законом № 1072 підрозділ 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено пунктом 529, згідно з яким платники єдиного податку першої групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім   випадків порушення такими платниками встановлених главою 1 розділу XIV ПКУ умов застосування першої групи платників єдиного податку).

Звертаємо увагу, що ставки єдиного податку для першої групи платників єдиного  податку,  встановлені   у   порядку,  визначеному  пунктом 293.2 статті 293 ПКУ, за такі періоди не застосовуються.

Водночас такі особи можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за ці періоди в розмірах та порядку, визначених Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон про ЄСВ). У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб Законом про ЄСВ.

Отже, такі періоди включатимуться до страхового стажу із загальнообов’язкового державного пенсійного страхування цих платників та вважатиметься, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

грудень, 2021

X