Головна » Бухгалтеру » Консультації » До уваги підприємців: роз’яснення щодо проблематики подачі звітності ЄСВ Додатка5
Консультації

До уваги підприємців: роз’яснення щодо проблематики подачі звітності ЄСВ Додатка5

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Офіційну думку ДФС стосовно порядку заповнення проблемного звіту Додаток 5 з ЄСВ ФОПами ми вже висвітлювали у наших матеріалах. Але, можливо, вислухати всі сторони – і ось вона істина.

У зв’язку із значною кількістю виниклих звернень та запитань у чернігівських підприємців, ГО «Сяйво Сіверщини» підготувала роз’яснення.

1. Хто подає звіт?
– Всі підприємці, окрім осіб, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу відповідно до вимог абзацу 1 пункту 3 розділу ІІІ Порядку № 435.

2. Термін подання?
– До 9 лютого 2019 року. У відповідності до вимог абзацу 1 пункту 2 розділу ІІІ Порядку № 435 – 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

3. Яка загроза може виникнути після подання звітності за формою 5Д:

3.1. Для осіб, які працюють на загальній системі оподаткування код категорії – 5.

Суми чистого доходу, які зазначені в майновій декларації, переносяться у гр.3 та г.4, таблиці 1, Звіту 5Д. Зверніть увагу, що на загальній системі оподаткування цифри зазначені в гр.3 та гр.4 не можуть відрізнятися, це є грубою помилкою. Яка може призвести до донарахування органами ДФС податку, штрафної санкції та пені.

– Новим порядком передбачено річну суму доходу ділити на 12 місяців і вказувати рівними сумами помісячно у звіті 5Д, таб.1. У разі якщо середньомісячний розмір доходу в місяці буде менший розміру мінімальної заробітної плати 3723,00 грн. То в гр.3 відображається фактична сума доходу, а в гр.4 необхідно проставляти розмір мінімальної зар. пл. з якої необхідно було сплатити до 20 січня 2019 року внески на загальнообов’язкове соціальне страхування. Хто не сплатив вчасно може сплатити зараз з самостійно донарахованими сумами штрафу та пені.

– Якщо в гр.4 відображена сума не менша за розмір мінімальної заробітної плати та сплачені вчасно внески, такі підприємці мають право на оформлення всіх видів соціальних допомог та субсидій.

3.2. Для платників єдиного податку код категорії – 6. Ми маємо на увазі ФОПів 1-3 групи.

Ті, хто по сумарно за рік отримав дохід більше ніж 44676,00 грн, обов’язково заносять однакові суми в гр.3 та гр.4 у розмірі 3723,00 кожного місяця.

Зверніть увагу! Хто вже подав звіт за формою 5Д в якій в гр.3 проставив 0,00 необхідно до 9 лютого поточного року перепадати цей звіт із зазначенням суму 3723,00 в гр.3.

Проблематика! Інформація за підсумками цієї звітності надходить до Пенсійного фонду та відображається в довідці ОК-7 з нулями. Ця довідка є підставою для отримання різних соціальних гарантій для підприємців.

Важливо! Перездати цю звітність після 9 лютого підприємець не має права у зв’язку із недосконалістю законодавства.

3.3. Для платників єдиного податку код категорії – 6. Ми маємо на увазі ФОПів 1-3 групи.

Ті, хто по сумарно за рік отримав дохід, менший ніж 44676,00 грн. Підприємці у гр.3 фактично проставляють суму отриманого доходу, а в гр.4 обов’язково 3723,00 грн.

Зверніть увагу! Хто отримав дохід менший ніж 44676,00 та відзвітував про нього у декларації по єдиному податку. А в гр.3, таб. 1, Звіту 5Д відобразив суму 3723,00 грн. щомісячно може в подальшому отримати «БОНУС» від ДФС у вигляді подвійного оподаткування. Щодо точності подання звітності у кожному випадку раджу проконсультуватися з фахівцем.

Важливо! Для ФОП 1-3 групи отримувати дохід в 2019 році більший ніж мінімальний рівень заробітної плати, а саме 4173,00.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект