Головна » Бухгалтеру » Консультації » До уваги платників! До Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні внесено зміни
Держоргани інформують Консультації

До уваги платників! До Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні внесено зміни

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Постановою Правління НБУ від 18.04.2019 № 62 внесено зміни до «Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні», затвердженої постановою Правління НБУ від 25.09.2018 № 103 (зі змінами та доповненнями).

Постановою №62, зокрема, встановлено застосування електронного підпису та електронної печатки в банківській системі України під час здійснення касових операцій, внормовано порядок видачі готівки з каси банку юридичним особам та фізичним особам-підприємцям.

Так, банк (філія, відділення) має право здійснювати касове обслуговування клієнтів з використанням електронного підпису та/або електронної печатки.

Клієнт банку, що є юридичною особою або фізичною особою — підприємцем, має право використовувати кваліфікований ЕП/кваліфіковану електронну печатку або вдосконалений ЕП/удосконалену електронну печатку.

Фізична особа має право використовувати кваліфікований ЕП або удосконалений ЕП, або простий ЕП.

Банк (філія, відділення) у разі використання електронного документообігу на договірних умовах з клієнтом видає з операційної каси готівку національної валюти за заявою на видачу готівки з поточного рахунку юридичної особи її відокремленого підрозділу, а також фізичної особи — підприємця.

Постанова № 62 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» набирає чинності з 03 червня 2019 року.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Як повернути готівку, коли оплата за товар була безготівкова

Наша розсилка

Події

червень, 2020

X