Головна » Бухгалтеру » Консультації » Договір про визнання електронних документів розривати контролерами заборонено
Консультації

Договір про визнання електронних документів розривати контролерами заборонено

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі платник здійснює на підставі Договору про визнання електронних документів, що укладається відповідно до норм Закону України від 22 травня 2003 року №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг», Закону України від 22 травня 2003 року №852-IV «Про електронний цифровий підпис» та наказу Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557 «Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами».

Договори та пов’язані з ними повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП, які станом на день набрання чинності Наказом є чинними, продовжують діяти до виникнення визначених Порядком підстав.

Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, платник повідомляє про таких осіб контролюючий орган шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді.

Згідно з абзацами третім – четвертим п. 49.4 ст. 49  ПКУ при припиненні договору про визнання електронних документів з підстав, визначених законом, платник податків має право до складення нового договору подавати податкову звітність у спосіб, визначений підпунктами «а» (особисто платником податків або уповноваженою на це особою) і «б» (надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення) п. 49.3 ст. 49 ПКУ.

Контролюючим органам забороняється в односторонньому порядку розривати договір про визнання електронних документів.

За матеріалами ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X