Головна » Бухгалтеру » Консультації » Дохід платника ЄП під час відпустки не є порушенням перебування на ЄП
Консультації

Дохід платника ЄП під час відпустки не є порушенням перебування на ЄП

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Надано пояснення стосовно порушення умов перебування на єдиному податку 1-ої або 2-ої груп без найманих працівників, якщо у періоді звільнення від сплати єдиного податку у зв’язку з відпусткою або хворобою, ФОП отримала дохід від підприємницької діяльності.

Платників єдиного податку 1-ої та 2-ої груп без найманих працівників звільняють від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п. 295.5 ПКУ).

Всю суму доходу, отриманого під час відпустки або хвороби ФОП – платник єдиного податку, в готівковій та безготівковій, матеріальній або нематеріальній формі, відображає в книзі обліку доходів та декларації платника єдиного податку. При цьому вона зобов’язана сплатити єдиний податок за ставками та в порядку, визначеному ПКУ.

Відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
     Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим доданням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (п.п. 298.3.2 п. 298.3 ст. 298 ПКУ).
     Згідно з п. 292.1 ст. 292 ПКУ доходом платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п. 292.1 ст. 292 ПКУ).
     Відповідно до п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ.
   
     Відповідно до вимог п. 5 Порядку № 579 записи в книгах обліку доходів виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема, про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою. Крім цього, п. 6 Порядку № 579 передбачено, що у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.
     Враховуючи викладене, вся сума доходу, отриманого під час відпустки або хвороби фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку, в готівковій та безготівковій, матеріальній або нематеріальній формі відображається в книзі обліку доходів та декларації платника єдиного податку.
     При цьому, така фізична особа – підприємець зобов’язана сплатити єдиний податок за ставками та в порядку визначеному ПКУ. 
     Крім того, відповідно до п. 300.1 ст. 300 ПКУ платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до ПКУ за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.

Читати по темі:  В Електронному кабінеті відображаються всі рахунки, відкриті самозайнятою особою у банках України та за кордоном

ЗІР 107.01.03


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X