Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Доходи фізичних осіб у легальному просторі економіки
Ініціативи законотворців

Доходи фізичних осіб у легальному просторі економіки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

За підсумками зустрічі в.о. заступника Голови ДФС Євген Бамбізов, за участі керівників профільних підрозділів ДФС та фахівців Офісу великих платників податків з представниками найбільших банків України.

Приводом для такої зустрічі стали особливості виконання норми статті 69 Податкового кодексу України.

Так, у відповідності до вищевказаної статті банки та інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків – юридичної особи, у тому числі відкритого через його відокремлені підрозділи, чи самозайнятої фізичної особи до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка.

В свою чергу, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня з дня отримання повідомлення від фінансової установи про відкриття рахунка зобов’язаний направити повідомлення про взяття рахунка на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунка на облік із зазначенням підстав у порядку, визначеному цим Кодексом.

Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів затверджено Наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721.

Водночас, прискорена інформатизація банківського сектору а також розширення спектру електронних послуг, що надаються фінансовими установами клієнтам через системи електронного банкінгу, можуть нести в собі ризики приховування реального обсягу надходжень підприємця від провадження ним діяльності. Як приклад – використання фізичною особою підприємцем рахунку, відкритого для нього в банку як для фізичної особи з метою отримання оплат за свої послуги чи товари, які в свою чергу не оподатковуються.

Способом запобігання таким випадкам може стати подання банками повідомлень про відкриття/закриття всіх без виключення рахунків платників податків-фізичних осіб (підприємців) до контролюючих податкових органів.

Відтак, на зустрічі, закладено основи такому механізму а також визначено дієві напрямки його реалізації у взаємодії із банківською спільнотою.

ДФС

23 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X