Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Доходи вказані ФОПами будуть перевірені на рівні ДПС України із Розрахунками 4 ДФ, ознака доходу “157”
Держоргани інформують Консультації

Доходи вказані ФОПами будуть перевірені на рівні ДПС України із Розрахунками 4 ДФ, ознака доходу “157”

Поділіться з друзями - підтримайте проект

На рівні ДПС України проводиться співставлення між даними вказаними підприємцями у звітності та даними інформаційних баз за ознакою доходу «157- дохід отриманій від здійснення підприємницької діяльності».

Так, За 2019 рік були встановлені розбіжності по 513 ФОП, якими у податкових деклараціях вказано обсяг отриманого доходу у розмірах менше ніж вказано податковими агентами у розрахунку ф. 1-ДФ, на загальну суму 911,8 млн гривень. Тобто, можливі випадки заниження доходу, що підлягає оподаткуванню та не надходження відповідних податків до бюджету.

Відпрацювання встановлених розбіжностей потребує уточнення в джерелах виплати доходу. На адресу податкових агентів надсилаються запити щодо підтвердження або спростування сум доходів виплачених на користь ФОП. Після підтвердження податковими агентами фактично виплаченого обсягу доходу на користь ФОП у разі відмови надання уточнюючих податкових декларацій, матеріали передаються до управління податкового аудиту для проведення перевірок.

Підприємці запрошуються до контролюючих органів для надання пояснень щодо існуючих розбіжностей.

За результатами відпрацювання встановлених розбіжностей за 2019 рік:

– 261 підприємцем, що є платниками єдиного податку надані звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 337,2 млн грн, сплачено єдиний податок у розмірі 15,2 млн грн;

– 31 підприємцем, що є платниками на загальній системі оподаткування надано звітні (уточнюючі) податкові декларації після вжитих заходів, усунуті розбіжності у розмірі 111,3 млн грн, сплачено ПДФО у розмірі 2,3 млн грн;

– 36 підприємців, що є платниками ПДВ,  мали розбіжності в деклараціях – 59,5 млн грн на суму визначеного ПДВ;

– по 31 підприємцю податковими агентами надані уточнені розрахунки за
формою 1-ДФ на зменшення помилково відображених сум доходу, що виплачені на користь ФОП, усунено розбіжності на суму 46,8 млн гривень.

Читати по темі:  Нарахування податку на нерухоме майно, якщо ФО придбала та продала об’єкт нерухомості в межах одного місяця

Інформація щодо 29 підприємців, за діяльністю яких визначені розбіжності у розмірі 40,4 млн грн, передана до управління податкового аудиту. Після зняття обмежень пов`язаних з запобіганням поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV – 2 будуть проведені документальні перевірки.

Отже, з метою декларування реально отриманих доходів, пропонуємо фізичним особам-підприємцям перед поданням податкової звітності проводити звірку з податковими агентами від яких отриманий дохід, що на даний час можливо зробити в електронному кабінеті платника податків. 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X