Головна » Бухгалтеру » Консультації » Дотримання мінімальних цін на алкогольні напої
Консультації

Дотримання мінімальних цін на алкогольні напої

Поділіться з друзями - підтримайте проект

5 вересня 2018 року Кабінетом Міністрів України було прийнято рішення про підвищення мінімальних цін на алкогольні напої.  Постанова КМУ від 05 вересня 2018 р. № 748  опублікована 22 вересня в газеті «Урядовому кур’єрі» №178(6294) та набирає чинності через 10 днів з дня її опублікування, тобто 2 жовтня 2018 року.

Постановою, зокрема, підвищено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін залежно від коду виробів підвищено: на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4-19,6%; віскі, ром та джин на 12; коньяк (бренді) на 6,6-9,5%, вина на 4,5-13,5 відсотка.

Так мінімальну роздрібну ціну на півлітрову пляшку горілки пропонується підвищити до 89,4 гривні.

Мінімальні оптово-відпускні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби підвищуються до 321 гривні за літр 100%-го спирту.

Мінімальні ціни на вина натуральні підвищені до 42 гривень за пляшку 0,7 літра у роздрібній торгівлі, на кріплені вина і вермути – до 49 гривень, на шампанське за пляшку 0,7 літра – до 89 гривень.

 На коньяк «тризірковий» мінімальна роздрібна ціна складає 128,3 гривен (ріст ціни на 7,4%), «чотиризірковий» — 139,3 (ріст на 8%) гривень и «пятизірковий» — 151,7 гривен (ріст на 9,5%) за пляшку 0,5 літра.

Крім того, мінімальні ціни на сидр, пері (без додання спирту), напої зброджені, отримані в результаті природного бродіння з доданням соків з вмістом спирту не більше 8,5%  встановлені на рівні 29,8 гривень (раніше на рівні 28,47 гривень).

Зазначається, що підвищення мінімальних цін на алкоголь пов’язане зі зростанням цін на складові, компоненти виробництва, зокрема, цін на спирт, тару, комплектуючі.

Нагадаємо, що реалізувати алкогольні напої на сьогодні можна лише через реєстратори розрахункових операцій (РРО). А тому, будь-яка зміна ціни на такі напої вимагає від суб’єкта господарювання, щонайменше, перепрограмування касового апарату.

При цьому, що доволі важливо: продавати за новими цінами потрібно як ті, алкогольні напої, що будуть придбані після дати початку дії нових мінімальних цін, так і залишки алкогольної продукції, що була придбана до цієї дати. Тому ці зміни торкнуться суб’єктів господарювання, що здійснюють як оптову, так і роздрібну торгівлю алкогольних напоїв.

Розраховуючи мінімальну ціну, будьте пильними і не допускайте помилок.

Відповідно до чинного законодавства, у разі реалізації алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін передбачено штрафні санкції.

Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 100% отриманої партії алкогольного напою, але не менше 10 000 гривень.

ДФС

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

20 − 17 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если бухгалтер нарушает правила, его штрафуют. Если нет, то облагают налогом

Події

Нет предстоящих мероприятия в указанный период времени.

Ми в Instagram

  • 24
    4 дня ago by buh24comua #Б24
  •   24
    6 дней ago by buh24comua Жизненно :) #Б24
  • 2 недели ago by buh24comua Як потрібно зустрічати бухгалтера з роботи

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: