Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Довідка про відсутність у платників податків заборгованості: буде оновлено порядок надання
Ініціативи законотворців

Довідка про відсутність у платників податків заборгованості: буде оновлено порядок надання

Поділіться з друзями - підтримайте проект

На офіційному сайті Мінфіну України оприлюднено проект наказу «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи».

Проектом наказу передбачено нормативне врегулювання питання надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а також підвищення ефективності проведення публічних закупівель та поліпшення обслуговування платників.

Документом пропонується затвердити:

 • Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — порядок);
 • Довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — довідка);
 • Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — заява).

Запропонованим Порядком, зокрема, передбачено, що довідка надається за заявою платника, яка подається:

 • у паперовій формі — до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. У випадку подання заяви до державної податкової інспекції вона передається до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі – уповноважений орган);
 • в електронній формі — на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачена необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником.

Довідка або відмова у наданні довідки готуються уповноваженим органом протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем отримання заяви про надання довідки органом, до якого її було подано.

Перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування довідки з урахуванням наявності/відсутності податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску та/або іншої заборгованості за основним та неосновними місцями обліку платника.

За відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, уповноваженим органом формується довідка.

Строк дії довідки становить десять календарних днів з дати її формування. У довідці обов’язково зазначається термін її дії.

У разі якщо платник не отримав довідку, сформовану у паперовій формі до закінчення строку її дії, така довідка зберігається в уповноваженому органі.

Довідка надається за вибором платника, зазначеним у заяві, у паперовій або електронній формі.

Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано заяву про надання такої довідки.

Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

За наявності у платника, за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів, податкового боргу та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання довідки. Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, встановленому ст. 42 Податкового кодексу.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

5 × два =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

 • 24
  2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата
 • 24
  6 дней ago by buh24comua #бухгалтер24
 • 24
  4 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: