Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДПС про РРО штрафи
Консультації

ДПС про РРО штрафи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Законами України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (із змінами), зокрема, запроваджується ряд новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Так, за незастосування РРО або застосування із порушенням встановлених вимог передбачається деяке збільшення розміру штрафних (фінансових) санкцій, оскільки чинні норми щодо розміру штрафних санкцій було прийнято ще у 2000 році.

Слід зазначити, що спочатку застосування нових розмірів штрафів планувалось  розпочати з 19.04.2020. Але враховуючи нюанси нашого життя цей термін було перенесено. 

Так, штраф у розмірі 10 % (за перше порушення) і 50 % (за кожне наступне порушення) вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) застосовуватиметься з 01.08.2020

З 01.01.2021  розмір штрафу становитиме 100 % і 150 % вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) за перше й наступне порушення відповідно.

При цьому, ніяких додаткових штрафів до вже передбачених Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) не встановлюється.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Зупинення реєстрації ПН/РК: адміноскардження алгоритм від ДФС

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X