Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ДПС проводить фактичні перевірки у тому числі за зверненнями громадян
Держоргани інформують

ДПС проводить фактичні перевірки у тому числі за зверненнями громадян

Поділіться з друзями - підтримайте проект

За наявності інформації про можливі порушення у сфері торгівлі та громадського харчування, у тому числі за зверненнями громадян, ДПС проводить фактичні перевірки субʼєктів господарювання, які здійснюють продаж підакцизних товарів.

Під час проведення фактичних перевірок працівники територіальних підрозділів податкового аудиту особливу увагу приділяють дотриманню суб’єктами господарювання порядку проведення розрахунків та норм, встановлених Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Один із чинників, що може свідчити про приховування суб’єктами господарювання реальних доходів, є продаж товарів, у тому числі підакцизних, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без видачі покупцям фіскальних чеків.

Так, завдяки якісному доперевірочному аналізу ДПС та відповідно до інформації, що надходила від РРО/програмних РРО у січні – липні поточного року, виявлено низку суб’єктів господарювання, які придбавали в оптових постачальників алкогольні напої або тютюнові вироби, при цьому через такі РРО/програмні РРО жодного разу не проводились суми розрахункових операцій  у вказаному періоді.

На виконання доручення ДПС територіальними підрозділами аудиту протягом вересня – листопада 2021 року вже проведено 534 фактичні перевірки таких ризикових суб’єктів господарювання. За їх результатами застосовано штрафних (фінансових) санкцій на суму понад 4,5 млн гривень. Робота підрозділів фактичних перевірок у цьому напрямі триває.

Завдяки дієвому контролю та злагодженій роботі ДПС до відповідних бюджетів порушниками вже сплачено понад 4  млн гривень.

Звертаємо увагу покупців! Продаж підакцизних товарів без застосування РРО та без видачі фіскальних чеків може свідчити про приховування суб’єктами господарювання реальних доходів.

 

 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X