Головна » Бухгалтеру » Консультації » ДПС відповідає :проценти — кредиторка перед нерезидентом як внесок до статутного капіталу укр. компанії це виплата доходу?
Консультації

ДПС відповідає :проценти – кредиторка перед нерезидентом як внесок до статутного капіталу укр. компанії це виплата доходу?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Проценти, які є кредиторською заборгованістю перед нерезидентом і вносяться до статутного капіталу української компанії як додатковий внесок, прирівнюються до виплати доходу такому нерезиденту

 Внесення кредиторської заборгованості перед нерезидентом

у вигляді процентів як додаткового внеску до статутного капіталу української компанії, є способом виплати такого доходу.

Такий висновок можна зробити, проаналізувавши положення п. 3 ст. 203 ГК України, де зазначено, що зарахування зустрічної однорідної вимоги є одним зі способів припинення господарського зобов’язання.

Зарахування відсотків за кредитом проти зобов’язання учасника товариства внести додатковий внесок є припиненням

зобов’язання платника податків по виплаті процентів.

Таким чином, вищезазначені операції прирівнюються до виплати процентів і підлягають оподаткуванню податком на доходи нерезидентів.

При цьому, податок з таких доходів сплачується під час зарахування зустрічної однорідної вимоги.

Крім того, враховуючи пп. 196.1.1. п. 196.1 ст. 196 ПК України, операції із внесення нерезидентом до статутного капіталу української компанії додаткового внеску у розмірі кредиторської заборгованості не є об’єктом оподаткування ПДВ.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Компенсація за невикористану відпустку при звільненні: правила розрахунку

Наша розсилка

Події

листопад, 2020

X