Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ДПС вимагає повернути перевірки на період карантину
Держоргани інформують

ДПС вимагає повернути перевірки на період карантину

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Не встигли депутати прийняти вже озвучені нами законопроекти за ініціативою президента, до речі вони саме і  відміняють мораторій на проведення перевірок суб’єктів господарювання на час запровадження карантинних та обмежувальних заходів на території Держави, як ДПС поквапилась скласти проєкт постанови «Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

Звісно,  фіскали посилаються на їх прямий трудовий обов’язок – наповнювання бюджету.

Одним з базових джерел забезпечення додаткових надходжень до бюджету є надходження від контрольно-перевірочних заходів, а саме планових документальних перевірок. Так, на сьогодні залишаються зупиненими 353 документальні планові перевірки платників податків, по яким загальна сума ризиків несплати податків становить понад 39 млрд гривень. Не розпочато 812 перевірок, запланованих на листопад-грудень 2020 року з загальною сумою ризиків понад 5 млрд гривень.

Крім того, в силу наявних обмежень на сьогодні залишаються непроведеними позапланові документальні перевірки, призначені на підставі підпункту 78.1.12 пункту 78.1 статті 78 Кодексу, а саме перевірки, необхідність проведення яких виникла внаслідок скасування попередньо донарахованих грошових зобов’язань. Зокрема, ДПС за результатами розгляду скарг зобов’язано підпорядковані підрозділи провести 87 таких перевірок, по яких скасовано майже 2 млрд гривень.

Зазначили, що на адресу ДПС надійшло більше 600 скарг громадян лише з питань порушень порядку проведення розрахунків, ліцензування та не оформлення трудових відносин у різних сферах діяльності.

Подальша заборона на проведення документальних перевірок негативно впливатиме на забезпечення додаткових надходжень до бюджету.

Реалізація зазначеної вимоги буде досягнута шляхом затвердження постанови Кабінету Міністрів України «Про скорочення строків дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок».

Із проєктом постанови можна ознайомитися на офіційному порталі Державної податкової служби України (www.tax.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Зауваження та пропозиції до проєкту постанови просимо надавати упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на офіційному порталі Державної податкової служби України на адресу:

Державної податкової служби України, Департамент податкового аудиту, Львівська площа, 8, м. Київ, 04655, e-mail: okorostyliova@tax.gov.ua.

Державної регуляторної служби України, вул.Арсенальна, буд. 9/11, м. Київ, 01011, е-mail: inform@dkrp.gov.ua.

 

За матеріалами ДПС

 

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Події

грудень, 2021

X