Головна » Бухгалтеру » Консультації » Фактичні перевірки РРО в питаннях та відповідях
Консультації

Фактичні перевірки РРО в питаннях та відповідях

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Чи розповсюджується мораторій на проведення фактичних перевірок?

Нормою пункту 522 Кодексу встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема крім:

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Наразі постановою Кабінету Міністрів від 17.02.2021 р. № 104 продовжено на території України термін дії карантину до 30 квітня 2021 року.

Яка тривалість проведення фактичних перевірок?

Фактична перевірка здійснюється без попередження платника податків (особи) на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, оформленого наказом, копія якого вручається платнику податків або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку до початку проведення такої перевірки.

Зокрема п. 82.3 ст. 82 Податкового Кодексу визначено, що тривалість таких перевірок не повинна перевищувати 10 діб.

Продовження строку таких перевірок здійснюється за рішенням керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу не більш як на 5 діб.

Підставами для подовження строку перевірки є:

заява суб’єкта господарювання (у разі необхідності подання ним документів, які стосуються питань перевірки);

Читати по темі:  Відповідальність за перевищення граничної суми готівкових розрахунків

змінний режим роботи або підсумований облік робочого часу суб’єкта господарювання та/або його господарських об’єктів.

Яка періодичність проведення фактичних перевірок господарських одиниць суб’єктів господарювання?

Згідно з нормою пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу, фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об’єктів права власності такого платника.

Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).

Вимогами п. 80.2 ст. 80 Кодексу визначено підстави проведення таких перевірок, зокрема п. 80.3 ст. 80 передбачено, що фактична перевірка, яка здійснюється у разі виявлення за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у пункті 75.1.3, може бути проведена для контролю одноразово протягом 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2021

X