Головна » Бухгалтеру » Консультації » Фонд соцстраху на прикладі пояснив, як обчислює допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
Консультації

Фонд соцстраху на прикладі пояснив, як обчислює допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

За оперативними даними Фонду соціального страхування України впродовж січня–лютого 2018 року профінансовано надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для 32 014 застрахованих жінок на суму близько 600 млн гривень.

«Фонд здійснює оплату за весь період відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами у розмірі 100% середньої заробітної плати за основним місцем роботи – це більш ніж 15 000 грн, навіть якщо жінка отримувала мінімальну зарплату. Також з суми цієї допомоги не утримуються податки та внески», – пояснив голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко.

Сума допомоги  у зв’язку з вагітністю та пологами, що надається за рахунок коштів ФССУ, обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами.

Приклад розрахунку допомоги  у зв’язку з вагітністю та пологами: (3 800 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців)/365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість відпустки) = сума допомоги від ФССУ становитиме 15 742,44 гривень.

Для отримання допомоги  у зв’язку з вагітністю та пологами за рахунок коштів Фонду соціального страхування України отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Матеріальне забезпечення перераховується Фондом на окремий поточний рахунок роботодавця для здійснення виплати застрахованій особі не пізніше десяти робочих днів з дня отримання від роботодавця заяви-розрахунку.

32 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X