Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП 3 група: що є доходом…
Консультації

ФОП 3 група: що є доходом…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які є платниками ПДВ ведуть облік доходів і витрат.

Доходом юридичної особи — платника єдиного податку є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. До обсягу доходу платника єдиного податку включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

 До доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.

 До суми доходу платника єдиного податку третьої групи за звітний період включається вартість реалізованих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів, визначених ПКУ.

Платники першої, другої груп та третьої групи, які не є платниками ПДВ ведуть книги обліку доходів і витрат, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579 .

Вимогами Порядків № 579 встановлено, що ФОП першої – третьої груп відображають фактично отриману суму доходу та фактично понесених витрат в книгах обліку доходів (книгах обліку доходів і витрат), записи в яких виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою.

При заповненні податкової декларації платника єдиного податку використовуються дані книг обліку доходів (книг обліку доходів і витрат).

Доходом платника єдиного податку у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами є сума отриманої винагороди повіреного (агента) — п. 292.4 ст. 292 ПКУ.

У разі отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку коштів від надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами, у книзі обліку доходів (книзі обліку доходів і витрат) відображається вся сума коштів, яка надійшла на поточний рахунок платника податку та/або яку отримано готівкою, за такими договорами, але при заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця до доходу включається сума отриманої винагороди повіреного (агента).

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 × четыре =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Небывалая толщина этого отчета защищала его от опасности быть прочитанным

— Уинстон Черчилль

Події

Останні пости на форумі

Ми в Instagram

  • 24
    4 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #новыйгод
  • 24
    6 дней ago by buh24comua #бухгалтер24
  • 24
    2 недели ago by buh24comua #бухгалтер24 #заробітнаплата

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: