Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП-пенсіонер і ЄСВ
Консультації

ФОП-пенсіонер і ЄСВ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Статтею 4 Закону України від 8 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують пенсію або соціальну допомогу.

Умови призначення пенсії за віком визначено ст.26 Закону України від 9 липня 2003 року №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», згідно з якою особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку.

Крім того, ст.1 Закону України від 9 квітня 1992 року №2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачено, що особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та за контрактом, а також особи, які мають право на пенсію, мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Слід зазначити, що відповідно до Закону №2262, такі особи повинні мати вислугу на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, у державній пожежній охороні, у Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, в органах податкової міліції, у Державній кримінально-виконавчій службі України тощо.

 Отже, фізичні особи – підприємці, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262, та Закону №2464 не є пенсіонерами за віком і зобов’язані сплачувати ЄСВ на загальних підставах. Тобто мають право не сплачувати ЄСВ лише ФОП-пенсіонери за віком!

Територіальні органи ДФС

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

2 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Если вы желаете преуспеть, вы должны искать новые пути, а не ходить по истоптанным дорогам достигнутого успеха

— Джон Девисон Рокфеллер

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: