Головна » Бухгалтеру » Консультації » ФОП-загальносистемник має право віднести до витрат звітного року витрати попереднього року
Консультації

ФОП-загальносистемник має право віднести до витрат звітного року витрати попереднього року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов’язані з придбанням товарів (робіт, послуг) витрати, які понесені в попередньому році, але пов`язані з отриманням доходу звітного року.

Відповідно до п. 177.10 ст. 177 ПКУ фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.

Наразі, формою Книги обліку доходів і витрат (далі – Книга) та порядком її ведення (далі – Порядок), які затверджені наказом Міндоходів від 16.09.2013 № 481, що набрав чинності з 18.10.2013, не передбачено ведення залишку товарних запасів фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування.

Відповідно до п. 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

У графі 6 «Cума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» Книги відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов’язані з отриманням доходу за підсумками дня (п. 6 Порядку).

Згідно з п.п 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів належать витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат (п.п. 177.4.1 п.п. 177.4 ст. 177 ПКУ).

ЗІР 104.05

93 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X