Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ФОП загальносистемники та самозайняті матимуть невдовзі нову форму Книги обліку
Держоргани інформують

ФОП загальносистемники та самозайняті матимуть невдовзі нову форму Книги обліку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Передбачено, що з 01.01.2021 фізичні особи – підприємці і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат за типовою формою. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному  вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Типова форма обліку та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Разом з тим норми щодо ведення обліку доходів та витрат у формі Книги, її порядку ведення Законом № 786 виключено з Кодексу.

Враховуючи викладене, МінФін наголошує на необхідності розроблення типової форми обліку доходів і витрат та порядку її ведення. Саме останній проект наказу, викладений на сайті відомства саме і є Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення»

Проектом наказу пропонується затвердити типову форму, із застосуванням  якої здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку для відповідних категорій самозайнятих осіб.

Водночас проект наказу передбачає визнати таким, що втратив чинність, наказ № 481.

У типовій формі враховано наявність обов’язкових відомостей, визначених у  статтях 177 та 178 Кодексу.

Події розвиватимуться в такій послідовності

  1. Департамент податкової політики в установленому порядку подасть цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію та оприлюднить його.
  2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної податкової служби України Любченка О. М.
Читати по темі:  Індекс інфляції за квітень — 101,0%

Отже після проведення всіх процедур ФОП загальносистемники матимуть такий варіант Книги

Наразі, це Проеєкт, тож зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту наказу МінФін просить надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: infomf@minfin.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, E-mail inform@drs.gov.ua

 

МінФін


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

березень, 2021

X