Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » ФОП загальносистемники та самозайняті матимуть невдовзі нову форму Книги обліку
Держоргани інформують

ФОП загальносистемники та самозайняті матимуть невдовзі нову форму Книги обліку

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Передбачено, що з 01.01.2021 фізичні особи – підприємці і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат за типовою формою. Облік доходів і витрат може вестися в паперовому та/або електронному  вигляді, у тому числі через електронний кабінет.

Типова форма обліку та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Разом з тим норми щодо ведення обліку доходів та витрат у формі Книги, її порядку ведення Законом № 786 виключено з Кодексу.

Враховуючи викладене, МінФін наголошує на необхідності розроблення типової форми обліку доходів і витрат та порядку її ведення. Саме останній проект наказу, викладений на сайті відомства саме і є Проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження типової форми, за якою здійснюється облік доходів і витрат фізичними особами – підприємцями і фізичними  особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення»

Проектом наказу пропонується затвердити типову форму, із застосуванням  якої здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку для відповідних категорій самозайнятих осіб.

Водночас проект наказу передбачає визнати таким, що втратив чинність, наказ № 481.

У типовій формі враховано наявність обов’язкових відомостей, визначених у  статтях 177 та 178 Кодексу.

Події розвиватимуться в такій послідовності

  1. Департамент податкової політики в установленому порядку подасть цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію та оприлюднить його.
  2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою та покладаю на Голову Державної податкової служби України Любченка О. М.

Отже після проведення всіх процедур ФОП загальносистемники матимуть такий варіант Книги

Наразі, це Проеєкт, тож зауваження та пропозиції стосовно змісту проекту наказу МінФін просить надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: infomf@minfin.gov.ua.

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, E-mail inform@drs.gov.ua

 

МінФін

1 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X