Головна » Бухгалтеру » Консультації » Форма 20-ОПП: оновлений Довідник типів об’єктів оподаткування
Консультації

Форма 20-ОПП: оновлений Довідник типів об’єктів оподаткування

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

В розділі «Довідники» на офіційному порталі ДПС України  оприлюднено оновлений  довідник типів об’єктів оподаткування  (за станом на 22.01.2021 р).

 Довідник типів об’єктів оподаткування використовується при заповненні Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які здійснюється діяльність за формою № 20-ОПП.

Зазначена форма подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.

Хто подає

Повідомлення за формою №20-ОПП мають подавати всі платники податків – як юридичні, так і фізичні особи – підприємці в разі наявності, виникнення, зміни типу об’єкта оподаткування.

Які об’єкти показувати

Об’єктами оподаткування або об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Однак, такі об’єкти повинні визначатися для кожного податку окремо, виходячи з норм відповідних розділів Податкового кодексу.

Тобто, у 20-ОПП зазначають усі приміщення, якими користується підприємство та має у своєму розпорядженні, усі види транспорту, заправки, скважини, котли, сховища, земельні ділянки та інше. Включаючи також об’єкти, які здаються в оренду та орендується у інших осіб.

Перевірити подані відомості про об’єкти можна в особистому кабінеті платника податків.

Підсумуємо

Основною метою запровадження форми №20-ОПП є отримання від платників податків інформації про всі наявні в них об’єкти оподаткування, їх місцезнаходження, переміщення та стан, у якому вони фактично перебувають: використовуються, не використовуються (у тому числі тимчасово). А відсутність даних по 20-ОПП один із важливих факторів визначення ризиковості підприємства. Тому рекомендуємо перевірити дані в електронному кабінеті та подати відповідну інформацію, тим самим виключити одну із причин ризиковості.

 Все, що необхідно знати про заповнення форми 20-ОПП, Ви  знайдете за посиланням .

56 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X