Головна » На правах реклами » «Фрідом Фінанс Україна»: чому українці вибирають облігації замість депозитів
На правах реклами

«Фрідом Фінанс Україна»: чому українці вибирають облігації замість депозитів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Обидва інвестиційні інструменти дуже схожі, однак мають свої сильні та слабкі сторони

ОВДП — облігації внутрішньої державної позики, які випускає Міністерство фінансів. Для придбання цінних паперів необхідно звернутися до інвестиційної компанії, що має ліцензію на брокерську, дилерську й депозитарну діяльність. Наприклад, у «Фрідом Фінанс Україна». На сайті https://www.ffin.ua/ можна переглянути послуги, що пропонує компанія.

Депозит — уже багато років один з найбільш популярних способів збереження коштів серед українців. Власники вкладів отримують дохід з виплати відсотків від розміру депозитного рахунку. У 2019 році банківські вклади почали втрачати першість, поступаючись за попитом держоблігаціям. 

Який з двох фінансових інструментів кращий для отримання пасивного прибутку — порівняймо за прибутковістю і надійністю. 

Відсоткова ставка

На прикладі інвестиційної компанії Freedom Finance Україна бачимо, що інвестуючи в ОВДП, можна розраховувати на 15% річних у гривні та на 5% річних — у доларах США. Ставка зафіксована і залишається стабільною протягом 3-5 років.

Середні ставки за банківськими депозитами становлять 13-14% річних у національній валюті й 2-4% у валюті США. Умови діють протягом лише одного року, після чого відсоток переглядається відповідно до економічних показників. 

Оподаткування

Інвестори, що відкрили депозитний рахунок, зобов’язані здійснювати щомісячні відрахування в податкову службу. Податок із доходу за депозитом становить 19,5% від заробленої суми, де 18% — податок на доходи фізичних осіб, а 1,5% — військовий збір.

ОВДП мають помітну перевагу перед депозитами: прибуток від держоблігацій не обкладається ПДФО. Утримується лише 1,5% військового збору.

Гарантування вкладів

У депозитному договорі вказуються ризики для вкладника і чи покриває ці ризики фінансова установа або держава. Наприклад, якщо банк визнано неплатоспроможним, але він є учасниками Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, постраждалим повертають повну суму депозиту, але не більше 200 000 грн.

У випадку з держоблігаціями Міністерство Фінансів України є емітентом ОВДП, тому гарантує 100% повернення коштів без додаткових умов.

Доступність

Якщо вибір банку не викликає жодних проблем, то пошук інвестиційної компанії значно складніший через невелику розповсюдженість пропозицій. Варто звертатися у компанію (наприклад, у «Фрідом Фінанс Україна»), що має державну ліцензію і пропонує вигідні й доступні умови. 

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

один × четыре =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Наша розсилка

Реклама

Random Quote

Великие умы обсуждают идеи. Средние умы обсуждают события. Мелкие умы обсуждают людей

— Элеонора Рузвельт

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: