Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Гарним батькам – податкові пільги, поганим – підвищення аліментів та поділ майна із дитиною!
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Гарним батькам – податкові пільги, поганим – підвищення аліментів та поділ майна із дитиною!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Міністерство юстиції продовжить запровадження ініціатив, які мають посилити захист українських дітей, чиї батьки розлучилися, та гарантувати право таких дітей на гідне утримання і повноцінний розвиток. 

«Нині йде серйозне обговорення можливості збільшення обсягу утримання дитини після розлучення батьків. Вже розроблено законопроект, який пропонує суттєво збільшити мінімальний розмір аліментів на дитину. Окрім того, ми можемо запозичити норму французького законодавства, за якою нащадки після розлучення батьків повинні отримати такий самий рівень утримання, який вони мали під час проживання у повній сім’ї», – наголосив очільник Мін’юсту.

Він також зауважив, що особисто виступатиме з ініціативою ввести норму, за якою діти матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя на рівні з батьками. Також буде створена система стимулювання як батьків, так і органів влади на місцях, які дбають про всебічний і повноцінний розвиток дитини.

«Окремо ми плануємо прописати норми мотивації для тих батьків, які відповідально ставляться до виховання своїх дітей. Це будуть відповідні податкові й соціальні пільги. Ще одна новація – створення реальних стимулів для органів влади на місцях, які вкладають кошти в розширення дитячого простору: створення дитячих садочків, будівництво спортивних майданчиків, відкриття різного роду курсів і гуртків для гідного виховання дитини. Уряд готовий розвивати та підтримувати культуру відповідального батьківства в країні», – наголосив Міністр юстиції.

Павло Петренко також повідомив, що Уряд доручив органам влади та представникам силових структур на місцях забезпечити координацію роботи та обмін інформацією щодо встановлення тимчасового обмеження боржника у правах, передбачити у місцевих бюджетах кошти на оплату суспільно корисних робіт та посилити роботу поліції із розшуку боржників та їх майна й забезпечити дотримання правопорядку у разі залучення поліції до проведення виконавчих дій.

 

За словами очільника Мін’юсту, в рамках запровадження нових засобів боротьби зі злісними неплатниками аліментів державними виконавцями Мін’юсту винесено більше 82 тисяч постанов щодо обмеження боржника у праві виїзду за межі України, майже 80 тисяч постанов щодо обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами, а також 79 тисяч постанов щодо обмеження боржника у праві користування зброєю та праві на полювання. Окрім цього, більше 7000 боржників оголошено в розшук.

Міністр юстиції наголосив, що у багатьох випадках боржники спеціально не оформлюються на офіційну роботу, щоб не сплачувати аліменти. Для них у законі передбачено новий вид впливу – суспільно корисні роботи, оплата за які буде перераховано на сплату боргу з виплати аліментів.

 

«Мін’юст запровадив систему щомісячного моніторингу дії закону на практиці, фіксуючи по всій країні статистику за ключовими напрямками. Головне, що зараз мають зрозуміти неплатники, ми більше не будемо крізь пальці дивитися на те, як вони ігнорують свої обов’язки і порушують права найменших громадян. Наше завдання – повна ліквідація такого ганебного явища як несплата аліментів», – заявив Міністр юстиції.

Очільник Мін’юсту додав, що з 2 квітня Мін’юст, штаби та мобільні групи державних виконавців займуться вирішенням ще однієї надзвичайно важливої соціальної проблеми – стягненням заборгованостей по заробітній платні.

«Нині за статистичними даними роботодавці завинили працівникам більше 2,3 млрд грн, при цьому в органах виконавчої служби Мін’юсту зевиконавчих документів і рішень судів на більше ніж 500 млн грн. Це – законно зароблені кошти, які недоотримали українські робітники по всій країні. Тож нам, Уряду, є над чим працювати», – резюмував Павло Петренко. Подивитись презнцію можна за посиланням Мінюст

37 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X