Головна » Бухгалтеру » Консультації » Хто має право на відпустки
Консультації

Хто має право на відпустки

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Відділ з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління праці Головного управління Держпраці у Київській області нагадує, що право на право на оплачувану щорічну відпустку передбачено ст. 45 Конституції України. Умови, тривалість і порядок надання відпусток визначено КЗпП, Законом про відпустки і іншими законодавчими актами.

Право на відпустку мають громадяни, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями незалежно від виду діяльності та галузевої приналежності, а також громадяни, які працюють за трудовим договором у фізособи (ч.1 ст.2 Закону про відпустки).

Щорічні (основна та додаткові) відпустки надаються працівникам зі збереженням на їх період місця роботи (посади) і зарплати (ст.74 КЗпП).

Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за 3 дні до її початку (ст.115 КЗпП). Проте, в листі від 05.01.2012 р. №7/13/133-12 Мінсоцполітики зазначає: за необхідності отримання щорічної відпустки (або її частини) у стислі строки (у зв’язку із сімейними обставинами, станом здоров’я тощо) у заяві працівник може висловити своє бажання про отримання відпускних у строки, визначені між працівником і роботодавцем.

Нагадаймо, що у громадян, які виконують роботи на підприємстві на підставі укладеного цивільно-правового договору, права на відпустку немає.

До речі, працівники, діти яких віком до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, для супроводу дитини до місця розташування навчального закладу й назад (ч.8 ст.10 Закону про відпустки) мають право на щорічну відпустку або її частину, але не менш ніж 12 календарних днів. За наявності двох або більше дітей зазначеного віку така відпустка надається окремо для супроводу кожної дитини.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

16 − 7 =

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Пошук від Google

Наша розсилка

Опрос

Заинтересовали бы вас курсы по управлению финансами в ODOO?

Если вы хотите записаться в ближайшую группу подайте заявку заполнив форму https://forms.gle/atPAScYjWXub1ePx6

Мудра думка

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

— Брюс Ли

Ми в Instagram

 • 24
  1 месяц ago by buh24comua #Б24
 •   24
  4 дня ago by buh24comua И не только в понедельник #Б24
 • 24
  3 недели ago by buh24comua #Б24

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: