Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Ідентифікація абонента як крок для отримання нових послуг та захист від шахрайських схем
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Ідентифікація абонента як крок для отримання нових послуг та захист від шахрайських схем

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації пропонує внести зміни до Порядку реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі. Ініціатива регулятора спрямована на спрощення процедури ідентифікації як для абонентів, так і для операторів ринку.

Вже зараз багато хто користується Інтернет-банкінгом, отримує виписки-баланси на свої мобільні телефони, замовляє товари та послуги через мережу Інтернет. Разом із тим, зростають й ризики шахрайства. Мають місце непоодинокі ситуації, коли внаслідок викрадення телефонів, у пам`ять яких було внесено персональні дані, виникали прикрі непорозуміння з банківськими рахунками. За умови, що 95% абонентів в Україні отримають телекомпослуги анонімно, проблема набуває характеру загальнонаціональної.

Враховуючи вищезазначені обставини, НКРЗІ пропонує значно спростити механізм реєстрації абонентів, запровадивши, зокрема, можливість подання заявки дистанційно (в електронній формі) із застосуванням електронного цифрового підпису та обмеживши перелік даних, що мають бути надані оператору.

Зразок таких заяв буде розміщено на веб-сайтах операторів, провайдерів.

Крім того, нова редакція Порядку передбачатиме можливість реєстрації абонентів, які не є громадянами України.

Зважаючи на те, що більшість абонентських номерів сьогодні вже «прив`язані»  до конкретних осіб через банківські послуги, реєстрація у телекомоператорів є лише формальністю, що створить умови для застосування надійного захисту абонентів від шахрайських схем.

Для підготовки відповідного проекту рішення НКРЗІ було проведено попередні консультації з операторами ринку та профільними громадськими організаціями. Учасники наради висловили підтримку ініціативам регулятора та готовність надати свої пропозиції щодо окресленого питання. Комісія планує найближчим часом прийняти запропонований проект Порядку  за основу та оприлюднити його для громадського обговорення.

За матеріалами НКРЗІ


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X